Рідкісний птах, ймовірно, смертельно травмувався під час зіткнення з автівкою Червонокнижний сокіл прилетів до будівлі ліцею №9 у Чернівцях на вулиці Залозецького. Педагоги звернулися до представників ДСНС, які своєю чергою викликали на місце зоозахисницю Анну Пелепчук, повідомляє АСС.
Птаха обережно перемістили до коробки. Поверхневий огляд показав, що у сокола - перелом крила. Проте дорогою до місця реабілітації птах загинув.
«Маю припущення, що саме під час полювання він зіткнувся з автомобілем, що часто, на жаль, трапляється. Після чого політ був звісно не довгим. Сокіл долетів до території 9 ліцею в центрі міста, звідки я його і забрала, за кілька хвилин після дзвінка з ДСНС. Одразу його передала до колеги орнітолога Вікторії Гусарової, та, на жаль, птах помер в дорозі. Розтин показав замість органів суцільне місиво, всередині все розірвано, хоча ззовні виглядав абсолютно цілим. Це сталося від сильного удару, тому й припускаю що це була автівка. Дуже шкода...та вже його ніхто б не врятував. Удар був надто сильний», - розповідає Анна Пелепчук.
Сапсан - один з найшвидших птахів, не лише в Україні, його ще називають мандрівним соколом. Нападаючи на якогось птаха, він мчить за здобиччю зі швидкістю понад 300 кілометрів на годину. Часто можна помітити лише тінь, що промайнула, і почути свист повітря, яке розтинає птах, розповідає зоозахисниця. На Буковині їх зовсім не багато. Це мігрівний птах. Здобич він бачить на відстані 1500 м. Об'єктом полювання цього сокола є переважно середнього розміру птахи, як, наприклад, голуби, шпаки, чайки, ворони, качки та інші водні і навколоводні види, іноді невеликі ссавці.