Часто аневризми залишаються безсимптомними, аж до появи небезпечних для життя ускладнень
Кардіохірургічний напрям активно розвивають у Чернівецькій обласній лікарні. Нещодавно тут провели три успішні оперативні втручання на відкритому серці. Одне з них – екзопротезування висхідного відділу аорти. Таким чином медики врятували пацієнта від небезпечної патології – аневризми. Зробили це за допомогою сучасного методу через міні-доступ, що дозволяє недужому відновитися швидше.
Про це повідомляє обласна рада.
«Для стабілізації кореня аорти та кільця аортального клапана, вперше була виконана операція – процедура PEARS (Персоналізована Зовнішня Підтримка Кореня Аорти) через mini-J стернотомію, що дозволить максимально скоротити період післяопераційного відновлення. Дана процедура є консервативною, менш інвазивною альтернативою класичним підходам до корекції аневризм кореня та висхідної аорти. Щільно укутуючи розширену аорту судинним протезом, створюється додаткова опора для її стінки і зменшується ризик небажаних ускладнень», – пояснив кардіохірург Чернівецької обласної клінічної лікарні, співробітник Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова Андрій Перепелюк.
Запідозрити аневризму висхідного відділу аорти і своєчасно звернутися за медичною допомогою, можна у разі наявних симптомів:
- Біль у щелепі, шиї або верхній частині спини.
- Біль у грудях чи спині.
- Свистяче дихання, кашель або задишка внаслідок тиску на трахею.
- Захриплість голосу внаслідок тиску на голосові зв’язки.
- Проблеми із ковтанням через тиск на стравохід.
- Незвичайна пульсація у грудній клітині.