Науковець БДМУ Віталій Смандич увійшов до робочої групи МОЗ
Робоча група Міністерства охорони здоров'я України займається питанннями стандартизації підходів до використання симуляційних методів навчання та оцінки якості проведення об'єктивного структурованого практичного (клінічного) іспиту
Керівник навчально-тренінгового центру симуляційної медицини Буковинського державного медичного університету Віталій Смандич увійшов до Робочої групи Міністерства охорони здоров'я України з питань стандартизації підходів до використання симуляційних методів навчання та оцінки якості проведення об'єктивного структурованого практичного (клінічного) іспиту.
Стандартизація підходів до використання симуляційних методів навчання та оцінки якості проведення об'єктивного структурованого практичного (клінічного) іспиту (ОСП(К)І) є вкрай важливою з кількох причин: -забезпечення єдиних критеріїв оцінювання.
Уніфіковані стандарти дозволяють оцінювати всіх студентів за однаковими критеріями, що підвищує об'єктивність та прозорість оцінювання.
-Підвищення якості підготовки фахівців.
Симуляційні методи навчання допомагають відпрацювати практичні навички в контрольованих умовах, що покращує готовність студентів до реальних клінічних ситуацій.
-Ефективне використання симуляційних технологій
Чіткі стандарти дозволяють оптимізувати використання симуляторів та манекенів, забезпечуючи їхню максимальну ефективність у навчальному процесі.
-Можливість порівняння результатів
Стандартизовані оцінки дозволяють проводити аналіз та моніторинг якості підготовки студентів у різних навчальних закладах, а також удосконалювати навчальні програми.
-Гарантія безпеки пацієнтів
Завдяки моделюванню різних клінічних ситуацій майбутні лікарі набувають навичок у безпечному середовищі, що дозволяє знизити ризики для реальних пацієнтів.
Таким чином, симуляційне навчання та оцінка компетентностей сприяє підвищенню якості медичної освіти, вдосконаленню професійних навичок студентів і загальному покращенню охорони здоров'я.