Якісний догляд за ротовою порожниною — запорука здоров'я зубів. Але до того ж він дуже важливий для збереження здоров'я всього нашого тіла. І щоб підтримувати гігієну на високому рівні, можна використовувати різні прилади, зокрема й ігіратор. За останні роки іригатори стали вкрай популярними. Їх радять стоматологи та ортодонти, використовують діти та дорослі. Проте багато хто забуває, що їх використання потребує дотримання певних правил. Якщо ігнорувати їх, можна навіть заподіяти шкоду яснам та зубам. Розглянемо ТОП 5 найпоширеніших помилок при застосуванні іригатора більш детально.
Помилка №1: Економія на насадках
Насправді вибір та використання насадок для іригатора може бути помилковим через різні фактори. Зокрема нашкодити зубам та яснам може:
- використання однієї насадки всіма членами сім'ї;
- використання насадки, що не відповідає актуальним потребам зубів чи ясен;
- несвоєчасна заміна насадок.
Дуже важливо, аби кожен член сім'ї мав свою власну насадку (як і зубну щітку). Це у першу чергу питання гігієни. Тому не економте на цьому. До того ж при покупці обов'язково звертайте увагу на особливості насадок. Зокрема виробники пропонують пародонтологічні конструкції, що ідеально підходять для людей, які мають проблеми з яснами. Також існують ортодонтичні насадки. Вони будуть корисними тим, хто носить брекет-системи.
Для того, щоб насадки залишались безпечними, варто регулярно їх очищувати. Не зайвою буде й дезінфекція — її варто проводити раз на тиждень. А раз на 4 місяці й зовсім потрібно змінювати ці аксесуари на нові. Це знизить ризик бактеріальних хвороб ротової порожнини.
Помилка №2: Надмірний тиск
Бажаючи очистити міжзубні проміжки як можна ретельніше, багато власників іригаторів сміливо вмикають максимальну потужність. Проте це може заподіяти значну шкоду як зубній емалі, так і яснам. Адже іригатор формує тонкий струмінь води. І за високої потужності він може травмувати слизові оболонки, викликати навіть кровоточивість чи больові відчуття. Зазвичай, стоматологи радять починати з мінімального тиску і, за потреби та з часом, посилювати його. Процес звикання до такої процедури може зайняти 1-2 тижні, а у разі високої чутливості — й більше. Але якщо ясна не перестають боліти та кровоточити, не варто використовувати іригатор й надалі. За появи таких симптомів та у разі їх стійкого збереження понад 2 тижні поспіль варто проконсультуватися з лікарем.
Варто відзначити, що навіть помірного тиску може бути достатньо для усунення всіх забруднень. Зокрема для посилення ефективності промивання виробники часто удосконалюють свої вироби, наприклад, технологіями пульсуючої подачі рідини тощо.
Помилка №3: Відмова від інших способів догляду за ротовою порожниною
Навіть потужний, якісний та суперсучасний іригатор не може стати гідною альтернативою зубній щітці, флосу (зубній нитці) та ополіскувачу. Не варто забувати, що ці методи очищення є обов'язковими. Саме вони відповідають за усунення основної маси забруднень. А іригатор є до них чудовим доповненням. Він посилює їх ефективність та знижує ризик стоматологічних проблем.
Якщо ж відмовитися від використання інших методів гігієни, можна зіткнутися з проблемою виникнення карієсу, галітозу (неприємного запаху з ротової порожнини), гінгівіту, пародонтозу та ін. Тому стоматологи наполегливо рекомендують чистити зуби повноцінно два рази на день, не виключаючи жоден з доступних методів:
- спочатку використовуйте зубну щітку — для зручності можна умовно розподілити всю робочу зону на 4 ділянки;
- далі озбройтесь флосом та ретельно очистіть міжзубні проміжки;
- наступний крок догляду за ротовою порожниною — це іригація, вона усуне залишки їжі та бактерій;
- наостанок проведіть полоскання якісним засобом, що сповільнить активність бактерій.
Помилка №4: Неправильне зберігання іригатора
Це досить поширена і водночас вкрай ризикована помилка. Вона може нашкодити і самому іригатору, і здоров'ю всієї ротової порожнини. Прилад не можна зберігати без просушування.
Вся річ у тому, що вологість є дуже сприятливим середовищем для розмноження бактерій. Тому якщо іригатор залишається вологим (чи всередині нього залишається вода), це може призвести до інфікування за наступного використання приладу. Це може бути особливо небезпечним для людей, які вже страждають від запалення ясен або мають ділянки запаленої слизової.
Тому після кожного використання іригатора важливо виливати залишки рідини з резервуара. Після цього потрібно вмикати прилад буквально на кілька секунд — щоб він просох всередині. Витирайте резервуар та корпус для безпечного зберігання. А насадки зберігайте виключно у сухому місці.
Помилка №5: неправильний кут подачі струменя води
Це ще одна дуже поширена і дуже небезпечна помилка. І її дуже часто припускаються люди, які тільки починають користуватися іригатором. І на жаль, багато з них через неї стають з часом пацієнтами пародонтолога.
Всі річ у тому, що струмінь води має бути направлений виключно під кутом у 45 °, і не під ясна, а в іншому напрямку. Основне задання іригатора — очищення міжзубних проміжків та вимивання залишків їжі та нальоту, що залишилися після інших гігієнічних процедур. Якщо ж струмінь буде направлений під ясна, рідина буде заганяти цей бруд саме туди. До того ж такий вплив може порушити пружність та функціональність ясен, спричинити утворення ясенних кишень, збільшити ризик виникнення хвороб, зокрема запального процесу тощо.
Перед тим як користуватися іригатором, варто ознайомитися з простими інструкціями від виробника та переглянути кілька навчальних роликів в інтернеті. Це допоможе навчитися правильного направлення струменя води та знизить ризик хвороб і ускладнень.
А придбати якісні іригатори та насадки до них можна тут: https://med-magazin.ua/ua/irrigatory. Вас чекає чудове різноманіття продукції та гарні конкурентоспроможні ціни. Здійснюємо доставку всією Україною.