Волонтери кажуть, що міська влада не запропонувала альтернативного приміщення для волонтерського штабу
Чернівецький волонтерський штаб, який протягом трьох років підтримував українських військових, допомагав переселенцям і працював безкоштовно, опинився під загрозою зникнення. Волонтери заявляють, що міська влада вирішила виселити їх, віддавши приміщення рекрутинговій компанії.
Про проблему з приміщенням повідомила волонтерка Марина Слободянюк.
"Три роки поспіль цей штаб підтримував армію на сході, допомагав переселенцям, працював безкоштовно, щодня — від ранку до ночі. Це був реальний тил, побудований руками простих людей, а не за бюджетні кошти", — зазначає Марина Слободянюк.
Вони наголошують, що для волонтерів не запропонували альтернативного приміщення:
"Для волонтерського штабу немає місця. Просто — немає. Просто — вибачте, йдіть", — додає вона.
За словами активістів, рішення міської влади є не просто адміністративним питанням, а демонстрацією відсутності підтримки волонтерського руху:
"Місто, яке мало б стати на захист своїх волонтерів, — витирає об них ноги. Це не про 'переїзд'. Це про відсутність цінностей. Про те, що слово 'волонтер' для когось уже не має ваги".
Волонтери також наголошують, що тепер їм ніде буде зберігати гуманітарну допомогу, формувати передачі на фронт та приймати переселенців:
"Де тепер зберігати гуманітарку? Де готувати передачі? Де приймати переселенців? Ніхто не відповідає. Бо простіше зробити вигляд, що нічого не сталося", — обурюється волонтерка.
Для багатьох чернівчан цей штаб став місцем, де згуртувалися люди, які віддано допомагають армії та переселенцям.
"Тут моя Соломія вчилася плісти сітки, тут моя мама третій рік підряд з дівчатами ріже собі пальці об картон, тут наш Сергій опалює легені, розливаючи віск в свічки, тут дівчата мерзнуть на ярмарках, намагаючись продавати власні вироби і акумулювати гроші для потреб бригад".
Активісти закликають громадськість не мовчати та висловлювати свою позицію щодо виселення волонтерського штабу. Вони також нагадують про подібні ситуації в місті, пов’язані з боротьбою за культурні простори:
"Якщо хтось думає, що можна робити як заманеться в Чернівцях, згадайте епопею з книжковими і Гайничеру з Папієвим".