Переведення часу сильно впливає на біоритми людини
Попри торішнє рішення Верховної Ради скасувати сезонне переведення годинників, у ніч на 30 березня українці таки знову перейдуть на літній час. Закон, який мав закріпити зимовий час як постійний, досі не підписаний президентом.
Так, в ніч з суботи на неділю, 30 березня, о третій годині ночі за київським часом стрілки годинника переведуть на годину вперед. Тож уже цієї неділі доведеться спати на годину менше.
Перехід на «літній» час завжди відбувається в останню неділю березня.
Переведення часу сильно впливає на біоритми людини. У порівнянні з переходом на зимовий час, літній є важчим для адаптації. Узимку люди сплять на годину довше, тому цей час вважають більш комфортним.
Через зміну часу організм змушений різко перебудовуватись, доводиться різко змінювати графік життя, планування дня тощо. У швидкоплинному житті багато залежить від біоритму людини. Якщо Ви «жайворонок», то прокидатися вранці буде легше, якщо ж Ви «сова» і звикли лягати пізно, а спати довше, то буде дещо проблематичніше.
Вважається, що менша кількість сну і раннє прокидання впливають на самопочуття, виникнення апатії, зосередженість, що тягне за собою певні проблеми зі здоров’ям.
Нагадаємо, у жовтні 2024 року Україна перейшла на «зимовий» час – стрілки годинника перевели на годину назад. Цей перехід мав стати останнім.
Закон ще влітку підписав голова Верховної Ради Руслан Стефанчук і документ направили на підпис президенту України. Проте Володимир Зеленський його досі не підписав.
При цьому українці просили Зеленського ветувати закон про скасування переведення годинників.
ВВС Україна з посиланням на свої джерела повідомляла, що Зеленський не підписуватиме цей закон.