Чернівецький Промінь логотип

Реклама
ЖК City blago благо Чернівці Буковина Хотинська
Реклама
ЖК Grand Residence Чернівці Руська 250 А VD Group

У Чернівцях покажуть короткометражку за сценарієм загиблого відеооператора Максима Шварцмана

Реклама
ЖК Uptown Будівельна компанія Ярко Ярковиця Чернівці Буковина

Максим Шварцман був добровольцем, до вторгнення працював телеоператором на кількох чернівецьких каналах Реклама

У Чернівцях покажуть короткометражний фільм «Будучність України», за сценарієм чернівецького фотокореспондента та відеооператора, воїна, який віддав життя за Україну Максима Шварцмана. Захід відбудеться 2 листопада о 15:00 у кінотеатрі «Чернівці» за адресою: вул. Університетська, 10. 
 
 
"Запрошуємо на презентацію короткометражного фільму «Будучність України» — за сценарієм Максима Шварцмана, чернівецького фотокореспондента та відеооператора, воїна, який віддав життя за Україну.

Цей фільм — наша данина пам’яті людині, що вірила у силу світла, правди й Будучність України", - повідомляють організатори показу.
 
 
Режисер — Іван Данілін
Оператор — Влад Богданов

"Приходьте, щоб разом згадати, відчути й продовжити те, у що вірив Максим", - запрошують організатори.
 

У Чернівцях покажуть короткометражку за сценарієм загиблого відеооператора Максима Шварцмана

 

Що відомо про Максима Шварцмана?

Він був дуже творчою людиною: знімав відеоролики, короткометражні стрічки, писав оповідання, пісні, грав на гітарі, малював. Захоплювався фотографією, архітектурою, археологією, їздив на розкопки. Дуже любив природу. Але в перший же день повномасштабного вторгнення відеооператор Максим Шварцман змінив об’єктив камери на автомат. Він не мав жодного військового досвіду, та все ж не побоявся взяти до рук зброю, щоб боронити рідну Україну.

Максим Романович Шварцман народився 17 жовтня 1987 року у містечку Каланчак на Херсонщині. Закінчив місцеву школу. Опісля вступив до Одеського національного університету, обрав фах історика. Однак через пережиту трагедію – смерть матері – навчання не завершив. Спершу заробляв, де міг: працював кур’єром, кухарем, допомагав писати друзям курсові роботи. Проте його тягнуло до творчості. Саме тому після переїзду в Чернівці вирішив спробувати себе на місцевому телеканалі. Там саме шукали відеооператора. Максим отримав роботу, яку дуже любив, постійно вдосконалювався. Знімав сюжети для новин, потім передачі, рекламу. Завжди мріяв створити своє кіно.

На роботі Максим Шварцман познайомився із майбутньою дружиною Мариною. У пари народилося двоє дітей.

У перший день повномасштабного вторгнення Максима дуже вразили кадри захоплення його рідного Каланчака. 24 лютого він вирушив до військкомату. Служив стрільцем у одному з батальйонів 107 окремої бригади сил Територіальної оборони ЗСУ. Боронив Харківщину, згодом воював на Бахмутському напрямку. Життя 35-річного військового із позивним «Марвел» обірвалося 15 липня 2023 року під час виконання бойового завдання. Підрозділ Максима Шварцмана зайняв ворожі позиції, але потрапив під артилерійський обстріл противника.

Поховали захисника на Алеї слави Центрального кладовища Чернівців. У Максима Шварцмана залишилася дружина, 10-річна донька Софія та 7-річний син Адам.

За сумлінну службу захисник удостоївся почесних відзнак Чернівецької обласної ради та Чернівецької обласної державної адміністрації «400 років Хотинській битві», «За заслуги перед Буковиною» (посмертно), Чернівецької міської ради «На славу Чернівців» (посмертно), медаллю «За визволення Харківської області» (посмертно).

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
22:34
У Черніцях мобілізували батька 4-х дітей
21:08
Чернівецький госпіталь ветеранів отримав автобус від благодійників
20:06
Рідним полеглих захисників із Буковини вручили державні нагороди
19:10
На Буковині відкриють сезон полювання на диких птахів
18:10
Через обміління Дністра у Хотині хочуть встановити плавучу станцію водозабору
17:55
У Луцьку натовп із 30 людей розтрощив авто ТЦК та побив військових
17:04
На Буковині під час руху загорівся автомобіль: водійка помітила вогонь з-під капота
16:51
У Чернівцях відмовилися від ремонту «Львівської стоянки» через здорожчання робіт
16:12
На Буковині пожежа в ангарі перекинулася на будинок: згоріли авто, мопед та майно
15:58
На Вокзальній у Чернівцях п'яний водій Volkswagen зіткнувся з іншим авто
15:40
У Чернівцях експосадовицю підозрюють у незаконній реєстрації чужого майна
14:33
Пекельна спека, шквали, дощі та грози: прогноз погоди в Чернівцях на суботу
14:19
СБУ закликає громадян бути особливо пильними напередодні та в День Незалежності України
13:52
У Чернівцях хочуть встановити рекорд України з плетіння маскувальних сіток
13:25
У Чернівцях на День незалежності перекриють рух Соборною площею
12:58
Євро бʼє рекорди: курс валют в обмінниках на 21 серпня
12:33
Поблизу села Грубна зʼїхав у кювет і травмувався водій вантажівки
11:28
Сили оборони продовжують удари по цілях в тилу РФ, які забезпечують ведення війни проти України
11:05
РФ найближчими днями може вдарити по західних областях - мер Франківська
10:21
Буковина прощається із захисником, який загинув на війні з росіянами
10:12
У Чернівцях обмежать рух вулицями Александрі та Заставнянською
09:33
Через атаку РФ не працює один із пунктів пропуску на кордоні з Молдовою
09:02
Через ремонтні роботи велика частина Чернівців сьогодні залишиться без води
08:36
Спека в розпалі: сьогодні на Буковині очікується до +37°С
22:10
Вижниччина готується до зими: громадам визначили пріоритетні завдання
ВІДЕО
21:10
На Буковині шершні влаштовують гнізда біля людей: рятувальники розповіли, як безпечно їх позбутися
20:06
На Рівненщині відзняли рідкісного білого оленя
ВІДЕО
19:04
Буковинка Анастасія Олентир стала чемпіонкою світу з пауерліфтингу серед юніорок
18:31
У Чернівцях відбудеться пам’ятний забіг «Шаную воїнів, біжу за Героїв України»
17:41
У поліції Буковини набирають операторів БПЛА до стрілецького батальйону
17:34
Румунський F-16 знищив морський дрон біля берегів Констанци
17:15
У Чернівцях працює Центр ментального здоров’я: допомогу можна отримати безкоштовно та конфіденційно
16:51
Концерт ODYSSAY, ярмарки та майстер-класи: як Чернівці відзначатимуть День Прапора та День Незалежності
16:37
Вантажівкам обмежать рух тимчасовим мостом через Прут у Глиниці
16:25
На «Порубному» чоловік намагався виїхати за кордон із підробленим свідоцтвом про народження дитини
Усі новини