Чернівецький Промінь логотип

Реклама
blago благо Чернівці Буковина

Як виглядало чернівецьке пиво 100 років тому: дослідники показали унікальні пляшки австрійського періоду

Реклама
Будівельна компанія Ярко Ярковиця Чернівці Буковина

Понад 150 років тому чернівецьке пиво експортували до Німеччини та Австрії Реклама

Як виглядало чернівецьке пиво сто років тому: дослідники показали унікальні пляшки австрійського періоду. Понад 150 років тому чернівецьке пиво експортували до Німеччини та Австрії.

Фото опублікували на сторінці "Моменти Історії" у Facebook.
 
"Пляшка від пива Австрійського періоду.
Чернівці-Буковина", - підписали фото у дописі.
 
Цікаву деталь про пивну культуру Буковини розповів один із читачів. За його словами, у селах пиво не користувалося популярністю, адже вважалося надто слабким напоєм. Натомість його частіше споживали містяни або німецькі колоністи, для яких пивоваріння було традиційним ремеслом.
Щоб зацікавити селян, виробники використовували своєрідний маркетинговий хід — розливали пиво у гарні, незвичні пляшки, що нагадували сучасні сувенірні коньячні.

Як виглядало чернівецьке пиво 100 років тому: дослідники показали унікальні пляшки австрійського періоду

 

Як виглядало чернівецьке пиво 100 років тому: дослідники показали унікальні пляшки австрійського періоду

 

Як виглядало чернівецьке пиво 100 років тому: дослідники показали унікальні пляшки австрійського періоду

Першу броварню у колишньому приміщенні монетного двору в Садгорі започаткував барон Гартенберг, пише БуковинаІнфо.

У книзі Раймунда Кайндля "Історія Чернівців" йдеться про те, що до кінця XVIII століття у місті почали працювати ще дві броварні, але їх продукція була неякісною і дорогою. Влада намагалася регулювати ціни, і 1788 року окружне управління погрожувало пивоварам, що їхні відмовки при ціні на ячмінь не будуть братися до уваги і лише "спричинять те, що їхні броварні будуть навіть втрачені і в них призначатимуться пивовари по службовій лінії".


Пивоварні стали відкривати при гуральнях поміщицьких господарств у Чернівцях, на Жучці та Рогізні. Втім особливого попиту напій не мав. Адже спершу для його виготовлення використовували дикий хміль.

Як виглядало чернівецьке пиво 100 років тому: дослідники показали унікальні пляшки австрійського періоду

 

Як виглядало чернівецьке пиво 100 років тому: дослідники показали унікальні пляшки австрійського періоду

 

1793 року в трьох місцевих пивоварнях зварили 1160 бочок пива, а 1801-го – 1650. У 1851 році вже працювало 25 броварень.
Із винайденням пресованих дріжджів і великих капіталовкладень в обладнання броварень почали виготовляти справжнє пиво. Але його обсяг був незначний. За рік у кількох броварнях виготовили лише 25 тисяч віденських відер пива (одне віденське відро дорівнювало 56,6 літра). Тому значну його частину завозили зі Львова, Освенцима і Тешена. Дозволити собі дороговартісний напій могли не всі верстви населення, тому для простого люду виготовляти пиво з кукурудзяного борошна у броварні Йозефа Балабана.

Як виглядало чернівецьке пиво 100 років тому: дослідники показали унікальні пляшки австрійського періоду

Та поступово обсяг пивної продукції зростав. Наприклад, 1851 року на місцевих броварнях було вироблено шість тисяч галонів пива міцністю 10-14 і більше градусів, а протягом 1908-1912 років – уже 148 тисяч галонів.


1851 року сімдесят робітників працювали на двадцяти п’яти підприємствах із виготовлення пива.


Перший акціонерний пивоварний завод у Чернівцях відкрили 1869 року. Пиво тут розливали у фірмові пляшки коричнюватого кольору з видутими написами та відповідною символікою. Пивзавод було засновано групою місцевих підприємців – Генріхом Вагнером, Маркусом Цукером, Ісааком Рубінштейном та архітектором Грегором як акціонерне об’єднання зі статутним фондом 250 тисяч флоринів. Тут випускали пиво "Баварське", яке експортували до Румунії, Німеччини та Австрії.


Невдовзі підприємство стало одним із найпотужніших виробників пива Австро-Угорської імперії. Бувало, що пиво перевозили на величезні відстані, але й після далекої мандрівки воно не втрачало свого смаку, що тоді було дивиною. На той час це чернівецьке підприємство пивоварної галузі прирівнювалося до пивзаводів Австрії й Німеччини. Для нього щороку доставляли до 1100 центнерів ячменю з Румунії та Бессарабії, а також до 200 центнерів хмелю – з Чехії.


"Виробництво високоякісного пива становило понад 44 тисячі галонів на рік. Для нього брали воду з місцевих артезіанських свердловин, якісний хміль та солод з ячменю найвищого ґатунку, і технологія виробництва була для тих часів досконалою. Пиво чернівецьких броварів швидко стало улюбленим напоєм не тільки на буковинських теренах, воно набуло популярності у Румунії, Галичині, Семигороді", – йдеться в книзі "Буковина: історичний нарис".


Цікаві факти
1884 року в Чернівцях створили "Перше Буковинське акціонерне товариство пивоварів". Буковинські та львівські броварі 1911 року об’єдналися у галицько-буковинський пивний картель, монополізувавши таким чином виробництво та збут пива у краї.


Із розвитком пивоваріння у Чернівцях почало з’являтися чимраз більше шинків, гостинних дворів і спеціалізованих пив’ярень, де можна було випити пива. Так, 1788 року в місті вже було 20 гостинних дворів і 15 пив’ярень.


Міські чиновники намагалися контролювати вартість напоїв, аби уникнути змов між власниками стосовно підвищення цін. Так, літр пива коштував від 28 до 40 геллерів (100 геллерів дорівнювали одній кроні).


У Чернівцях запровадили так званий пивний акциз. Кошти від нього, а також "котлові" гроші (за виробництво горілки) були одними з найбільших джерел поповнення міської скарбниці. Скажімо, 1907 року від пивоварів надійшло 174, 5 тисячі крон.


Історик Кайндль у своїй книзі "Історія Чернівців" згадує, що 1783 року фон Енцерберг запропонував відкрити міську корчму і прибутки від неї використати на оплату роботи чиновників магістрату. Адже такі заклади були досить популярними і приносили чималий зиск.

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
15:58
У Провідну неділю у Чернівцях буде збільшена кількість тролейбусів №8
15:28
Захисник Андрій Білик з Сокирянщини отримав орден «За мужність» III ступеня
14:35
У суботу, 18 квітня, на Буковині очікується до 17° тепла
14:02
Під час нічної атаки по Україні російський дрон знову залетів на територію Румунії
13:24
У мешканця Ширівців знайшли ручну осколкову гранату
13:05
У Чернівцях чоловік забив до смерті товариша під час застілля
12:27
На Буковині викрили засновників тіньової тютюнової фабрики у Кременчуці
12:07
Підготовка до зими: у Чернівцях проводять випробування тепломереж
11:32
У Чернівцях змінено маршрути автобусів №9а, №32 та №39
11:00
Відома співачка з Буковини Аліна Гросу народила первістка
10:25
За добу на Буковині згоріли дві автівки, палала суха трава та кілька будівель
10:10
Олень влаштував "грязьову ванну" серед карпатського лісу
ВІДЕО
09:26
Відомо, який радіаційний фон зафіксували сьогодні на Буковині
09:00
Сьогодні на Буковині очікується до 18° тепла
08:34
Буковина прощається з трьома захисниками, які загинули на війні з росіянами
23:27
Безбар’єрні маршрути: чи можна дістатися у кріслі колісному з Центральної площі до лікарні
ВІДЕО
23:00
Волонтери «Української команди» передали бійцям 117 окремої бригади ТрО генератори та антидронові сіткомети
ВІДЕО
22:30
На Буковині рятувальники дістали кота з криниці
ВІДЕО
22:03
«Українців замінять мігрантами»? Росіяни сфабрикували фейк про Чернівецьку область
22:00
Вогонь знищив майно: на Буковині трапилось 2 пожежі
ВІДЕО
21:29
На Буковині викрили спільницю посадовця Держпродспоживслужби, який вимагав хабар 700€
ВІДЕО
21:11
Повернувся на щиті: на Буковині попрощались зі старшим солдатом Іваном Гуцаном
ВІДЕО
20:55
Асфальт на Лесі Українки розмило до бруківки – чернівчани кепкують про археологічне відкриття
19:00
У сусідній з Буковиною області зафіксували спалах кору
18:36
Відомо, скільки було нападів на працівників ТЦК в Чернівецькій області
17:43
За добу онлайн-аферисти ошукали двох буковинців на 118 тисяч гривень
17:25
У селі Вороновиця за незаконний вилов риби на Дністрі затримали чернівчанина
16:33
Чернівецька міськрада оголосила конкурс на посади директорів навчальних закладів
16:04
Вчаться володіти зброєю: у Чернівцях чиновники проходять оборонні курси
ФОТО
15:37
За рік вартість квартир у Чернівцях зросла на 25%
15:14
Учень на уроці вистрелив у однокласника на Закарпатті
14:58
На Буковині горіли житловий будинок та суха трава
ФОТО
14:30
ПриватБанк починає реконструкцію відділення на Центральній площі у Чернівцях
13:58
Завтра на Буковині прогнозують невеликий дощ та 17° тепла
13:45
В маршрутці №13 у Чернівцях на дітей розсипалося скло з вікна
Усі новини