Чернівецький Промінь логотип

Реклама
blago благо Чернівці Буковина

У Чернівцях розгорається скандал навколо реконструкції будівлі поліклініки в районі історичних вілл на Федьковича

Реклама
ЖК Uptown Будівельна компанія Ярко Ярковиця Чернівці Буковина

Архітектори вважають, що забудовник спотворив історичне обличчя району Реклама

У Чернівцях розгорається скандал навколо реконструкції будівлі поліклініки в районі історичних вілл на Федьковича. Архітектори вважають, що забудовник спотворив історичне обличчя району.
 
Як пише Медіа агентство АСС, мешканці цього мікрорайону відзначають, що приміщення вже вирізняється з-поміж інших своїм стилем. У  2023 році приміщення за цією адресою місто виставило на аукціон. До цього часу тривав період румунського класицизму в дизайні будівлі Таким чином будівля знайшла нового власника, приватне підприємство, яке чи не відразу розпочало реконструкцію, за що вже у 2024 році Управління охорони культурної спадщини Чернівецької міськради склало на нього протокол за початок самовільних робіт. 
 
Далі підприємство виправило ситуацію, сплатило штраф, подало до Управління ескізний проєкт на затвердження у такому вигляді, як він є зараз, розповіла Вікторія Діденко, очільниця Управління. Своєю чергою фахівці надали позитивні висновки та зазначили, що підприємству потрібно отримати погодження в управлінні культури Чернівецької ОВА та Міністерстві культури, додала посадовиця.
 
Період змін У пресслужбі Чернівецької ОВА журналістам повідомили, що будівля, розташована за адресою вул. Ю. Федьковича, 42, не має ані статусу пам’ятки, ані щойно виявленого об’єкта. Проте, відповідно до містобудівної документації «Коригування історико-архітектурного опорного плану і проєкту зон охорони пам’яток та визначення меж і режимів використання історичних ареалів м. Чернівці», затвердженої рішенням Чернівецької міської ради від 28 лютого 2007 року № 252 та наказом Міністерства культури і туризму України від 16 червня 2007 року № 661/0/1607 «Про затвердження науково-проєктної документації щодо визначення зон охорони пам’яток, меж і режимів використання історичних ареалів населених місць», знаходиться в межах комплексної охоронної зони Центрального історичного ареалу міста Чернівці.
 
Законодавчі вимоги Відповідно до частини другої статті 6 Закону України «Про охорону культурної спадщини», до повноважень виконавчих органів міських рад належить надання висновків щодо програм та проєктів містобудівних, архітектурних і ландшафтних перетворень у межах історичних ареалів населених місць. Згідно з пунктом 9 частини першої статті 6 цього ж Закону, органи охорони культурної спадщини обласних державних адміністрацій (у нашому випадку — Управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації) здійснюють погодження програм та проєктів таких перетворень, якщо вони можуть позначитися на стані пам’яток або зон їх охорони.
 
Крім того, стаття 26 Закону прямо передбачає, що консервація, реставрація, реабілітація, ремонти та пристосування пам’яток місцевого значення здійснюються лише за наявності письмового дозволу органу виконавчої влади відповідного рівня. Такий дозвіл надається на підставі погодженої науково-проєктної документації. У Чернівецькій ОВА зазначили, що на адресу Управління не надходило жодної документації чи повідомлення щодо проведення робіт на об’єкті нерухомості по вул. Юрія Федьковича, 42 в місті Чернівці.
 
На рівні центрального органу виконавчої влади, пунктом 14 частини другої статті 5 Закону визначено, що до повноважень Міністерства культури України входить погодження програм і проєктів містобудівних, архітектурних і ландшафтних перетворень, які можуть вплинути на об’єкти культурної спадщини або розташовані у межах історичних ареалів. Обов’язки власника Таким чином, перед початком проведення будь-яких робіт власник будівлі на вул. Федьковича, 42, м. Чернівці повинен був: Розробити Робочий проєкт з урахуванням вимог законодавства у сфері охорони культурної спадщини; Подати проєкт до Управління охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради для отримання висновку; Передати погоджену документацію до Міністерства культури України для отримання офіційного дозволу на проведення робіт.
 
Журналісти звернулися із інформаційним запитом до  Міністерства культури, щоб з'ясувати, чи передавало підприємство погоджену документацію. «...» - віднести будівлю до певного стилю поки неможливо Ярослав Бойко, голова національної спілки архітекторів в Чернівецькій області, голова місцевої організації Національної спілки архітекторів України в Чернівецькій області у коментарі МА АСС зазначив, що дати конкретне визначення стилю будівлі зараз не є можливим. Це сучасний дизайн, що має риси мінімалізму, однак не визначений як окремий.
 
«Ця будівля - це дзеркало сучасності. Вона з точністю відображає сучасний час. Однак суто, на мій погляд, у цьому ареалі варто було б зберегти більш камерний контекст», - каже архітектор.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
15:00
За добу на Буковині сталося дві пожежі, потерпілих немає
14:10
У Чернівцях через аварію без води залишилося понад 15 вулиць
13:16
Після скандалу з платною пісочницею мер Чернівців пообіцяв, що поруч облаштують безкоштовну
12:12
У найближчі кілька годин на Буковині очікується сильний дощ та гроза
11:23
Чернівчанину, який палицею забив до смерті знайомого, загрожує 10 років вʼязниці
10:07
"Місту потрібні кошти": мер пояснив, чому в Чернівцях більш ніж удвічі підняли тарифи на воду
09:34
Чернівці готуються до масштабного Петрівського ярмарку
08:55
Сьогодні на Буковині дощитиме, можливі грози
00:13
Вилучили 45 горщиків: судитимуть чернівчанина, який вирощував вдома коноплю
ВІДЕО
23:34
Відновлення без ліків: для ветеранів організували заняття з іпотерапії у Чернівцях
ВІДЕО
22:04
Зберігав дитячу порнографію: на Буковині судитимуть 44-річного чоловіка
ВІДЕО
21:40
Кривава війна забрала їх життя: на Буковині в останній земних шлях провели п’ятьох Героїв
ВІДЕО
21:18
Тарифи і підготовка до зими: про що звітував мер Чернівців
ВІДЕО
20:24
У Чернівцях зареєстрували петицію за скасування комендантської години
18:05
Чернівчанці не дозволили припаркувати велосипед біля ТЦ "Depot"
17:55
У центрі Чернівців змінять маршрути транспорту через проведення FOOD FEST
17:48
У Чернівцях депутати вимагають скасувати нові тарифи на воду та розпустити виконком
17:00
Видав себе за генерала: на Буковині ексвійськовий обіцяв переведення в тил
16:45
Ексмеру Умані Олександру Цебрію, який загинув на війні, виповнилося б 50 років
16:41
У Чернівцях у районі Головної-Проспекту до вечора не буде води
15:40
У Чернівцях аферисти видурили у людей майже 173 тисячі гривень
15:10
На Буковині аграрії завершили весняну посівну кампанію
14:50
В найближчі кілька годин у Чернівцях та області пройде гроза
14:37
Ще 185 українських захисників повертаються додому з російської неволі
ФОТО
13:58
У румунському порту Констанца вибухнув морський дрон
13:30
У Чернівцях виявили п'яну водійку, яка порушувала ПДР
12:58
Чернівчанин зберігав дитячу порнографію: йому світить до 6 років тюрми
12:33
Очолив окупаційну владу на Херсонщині: на Буковині колаборанта засуджено до 9 років ув’язнення
11:58
На Буковині чоловік вирощував для продажу вдома коноплю
ФОТО
11:44
На Буковині відкрили Алею Слави на честь Героїв, які загинули у боротьбі за незалежність
ФОТО
10:58
Біля ТРЦ "Проспект" у Чернівцях невідомі підпалили вантажівку
10:28
Потрощені авто та знесений світлофор: на перехресті Південно-Кільцевої та Головної сталася ДТП
09:58
У Чернівцях на Соборній площі сьогодні перекриють рух через "FOOD FEST"
09:37
Велика втрата. Буковина прощається з п'ятьма мужніми Героями
ФОТО
08:42
Сьогодні на Буковині прогнозують туман і короткочасні грози
Усі новини