Серед задекларованого буковинці зберігають понад 114 тисяч боєприпасів
Реклама
З 25 листопада 2024 року триває процес декларування вогнепальної зброї, визначений Законом України «Про декларування зброї». Згідно із офіційним документом, задекларувати або здати зброю та боєприпаси до поліції можна за спрощеною процедурою, відтак - зберігати їх законно.
Про це інформує відділ комунікації поліції Чернівецької області.
За інформацією начальника сектору контролю за обігом зброї ГУНП Чернівецької області Василь Дудка, від початку дії вищезгаданого закону, громадяни звернулися до підрозділів поліції Буковини та задекларували 321 одиницю вогнепальної зброї та 114 577 боєприпасів. Серед них: 175 автоматів, 28 нарізних карабінів та гвинтівок, 3 одиниці комбінованої зброї, 108 гладкоствольних рушниць, 7 пістолетів та револьверів.
Крім цього, жителі області добровільно здали до поліції 22 одиниці зброї без її декларування. Зокрема, 1 автомат, 2 карабіни, 10 пістолетів, 8 гладкоствольних рушниць, 1 гранатомет.
Нагадаємо: щоб задекларувати вогнепальну зброю та боєприпаси до неї, потрібно звернутись на спецлінію поліції «102» або до територіального підрозділу поліції:
• Чернівецьке районне управління поліції (тел. +380506974659), м. Чернівці, вул. Білоусова, 19;
• Дністровський районний відділ поліції (тел. +380992035825), с. Кельменці, вул. Бессарабська, 30;
• Вижницький районний відділ поліції (тел. +380971402128), м. Вижниця, вул. Шухевича, 4.
Для декларування вогнепальної зброї та боєприпасів до неї громадянам необхідно мати мінімальний пакет документів: письмову заяву, паспорт, ідентифікаційний код, витяг про місце проживання/реєстрації, фотокартку розміром 3,5х4,5.
Громадяни, які декларують зброю, отримують талон-повідомлення про декларування і вже на законних підставах зберігають зброю чи боєприпаси. Кожному власнику поліцейські роз’яснюють правила безпеки, носіння, зберігання та перевезення вогнепальної зброї і боєприпасів до неї, попереджають про відповідальність за їх порушення.


