Чернівецький Промінь логотип

Реклама
blago благо Чернівці Буковина
Реклама
ЖК Grand Residence Чернівці Руська 250 А VD Group

У Чернівцях закрили справи про стрілянину під час мобілізації: підозрювані служать у війську

Реклама
ЖК Uptown Будівельна компанія Ярко Ярковиця Чернівці Буковина

Під час роботи групи оповіщення співробітник ТЦК використав власну зброю Реклама

Кримінальне провадження щодо нападу цивільного із гострим предметом на військового територіального центру комплектування, який стався 7 лютого у Чернівцях під час перевірки військово-облікових документів, закрили через "малозначущість". Це ж стосується й провадження щодо військового, який у відповідь застосував зброю.

Про це повідомив тимчасовий виконувач обов'язків начальника Чернівецького районного ТЦК Олександр Обух під час обговорення цього випадку на засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування можливих порушень законодавства у сфері оборони, антикорупційного законодавства та дотримання прав людини під час дії воєнного стану. Засідання транслювали в YouTube нардепа Олексія Гончаренка, передає Суспільне Чернівці.

"Під час проведення заходів оповіщення військовозобов'язаний, який був на задньому сидінні авто, відмовився вийти, поводився агресивно, відмовлявся виконувати накази поліції. Потім витягнув предмет, схожий на ніж, і наніс один удар військовослужбовцю зі складу групи оповіщення по руці. Потім намагався втекти, і було здійснено декілька пострілів, наскільки мені відомо, зі стартового пістолета", – повідомив Обух.
 
За його словами, військовозобов'язаного наздогнали та затримали поліцейські. Чоловіка доставили до обласного центру мобілізації, де він пройшов військово-лікарську комісію і був мобілізований до Збройних Сил України.

Тоді щодо цивільного відкривали кримінальне провадження за статтею про умисне легке тілесне ушкодження. Санкція передбачає до 850 гривень штрафу, до 200 годин громадських робіт чи до року виправних робіт. Щодо військовослужбовця ТЦК провадження відкривали за хуліганство. Обидві справи закрили.

Водночас працівника ТЦК також притягнули до дисциплінарної відповідальності і перевели на службу у військову частину. Обух каже, під час роботи групи оповіщення він використав власну зброю.

"Немає дозволу на використання зброї, носіння. Як вже говорив попередник-доповідач, заступник ексміністра оборони, більшість військовослужбовців дійсно переживає за себе. Вони доводять ті випадки, які були раніше, коли були летальні випадки, що стосуються військовослужбовців з груп оповіщення. Тому вони для особистого захисту: ну, конкретно цей військовослужбовець із собою мав стартовий пістолет", — сказав Обух.

За словами Обуха, зараз, згідно з розпорядженням Міністра оборони та Командування Сухопутних військ, військовослужбовцям заборонено носити, зокрема, зброю, балаклави, маски.

"Також було визначено завдання щодо контролю здійснення заходів оповіщення військовослужбовцями, використання ними відеореєстраторів, ну і ряд інших вимог, які щоденно доводяться до військовослужбовців під час інструктажу", – каже Обух.
 
Він також додав, що подібних випадків щодо носіння особистої зброї у ТЦК за час його керівництва не фіксували.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
01:00
На Буковині під час жнив загорівся комбайн
ВІДЕО
00:56
Мистецтво єднає серця: у Чернівцях відкрили виставку родин захисників
ВІДЕО
00:47
Мільйон на переплаті: посадовців ліцею судитимуть через закупівлю симуляторів дронів
ВІДЕО
23:57
На кордоні з Молдовою виявили партію тютюнової контрабанди на 4,4 млн гривень
23:42
Крем для рук із сюрпризом: службовий собака «винюхав» наркотики у валізі
ВІДЕО
23:01
На Буковині в аварії загинув водій трактора
21:25
На Буковині попрощались із головним сержантом Костянтином Руснаком
ВІДЕО
20:36
Завтра у Чернівцях буде припинено водопостачання для двох десятків вулиць: перелік
19:44
У Чернівцях проведуть практичний воркшоп «Як AI-агенти пришвидшують бізнес-процеси»
АНОНС
18:54
У Чернівцях на вулиці Шкіля зникла собака: господарі просять допомогти у пошуках
17:56
Аферист пообіцяв чернівчанці захистити її рахунок від аферистів і вкрав у неї 200 тис. грн
17:37
У громадах Дністровського району проводять курси із національного спротиву
16:56
У Чернівцях 45 школярів з усієї України занурилися в практичну хімію за підтримки KSE Foundation
ФОТО
16:42
У Чернівцях поліцейські викрили жінку, яка зберігала психотропи
15:58
На Буковині вночі затримали п'яного водія без посвідчення
15:35
У Чернівцях на місяць перекрили рух по вулиці Ясській
14:16
Синоптики розповіли, якою буде погода на Буковині в найближчі 5 днів
14:10
У Лашківці водій легковика збив пʼяного пішохода
13:26
Долар і євро дорожчають: обмінники оновили курс на сьогодні
13:03
На Буковині в найближчі 3-4 години можливі злива, гроза та град
12:29
У Пʼядиківцях водійка BMW під час обгону збила мотоциклістку
12:02
У звʼязку з очікуваними зливами очікується підйом рівнів води у Пруті тв Сіреті
11:45
У Чернівцях горіла електрощитова вуличного освітлення
11:22
ЧНУ посідає 6 місце в країні за кількістю заяв абітурієнтів
10:50
У селі Мосорівка на полі спалахнув комбайн
10:02
У Чернівцях частина вулиці Головної через аварію залишилась без води
09:37
Відомо, який радіаційний фон зафіксували вранці у Чернівцях, Новодністровську і Селятині
09:16
У Вінниці чоловік поранив ножем працівника ТЦК
08:31
Сьогодні на Буковині можливі дощі, грози та шквальний вітер
18:57
Тиждень на Буковині розпочнеться з короткочасних гроз та сильно вітру
17:58
Зеленський присвоїв гендиректорці обласної психлікарні звання «Заслужений лікар України»
16:13
Військова омбудсманка розповіла про можливі обмеження для ухилянтів: рахунки, адмінпослуги, пересування
14:58
Минулої доби на Буковині згоріло кілька гектарів стерні та сухої трави
ФОТО
13:58
У Румунії заявили про третє поспіль збиття дрона
12:56
На Буковині оголосили надзвичайну пожежну небезпеку
Усі новини