Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Екс-мер Черкас запровадив у Красноїльську «примусову українізацію»

У селищі чотири школи, лише одна з них – українська Понад 90% жителів селища Красноїльськ, що на Сторожинеччині,  – румуни, тож довкола панує румунська мова. Виправляти ситуацію взявся екс-мер Черкас Сергій Одарич. Останні кілька місяців чоловік, що нині є керуючим партнером фірми, мешкає у Красноїльську, налагоджує тут виробництво. Про ситуацію з мовою підприємець розповів на своїй сторінці у соцмережі.
 
«Кілька останніх місяців живу в Красноїльську – величенькому селищі на Буковині. Відроджуємо тут виробництво.
Понад 90% жителів селища – румуни.
Усюди – румунська мова. Хоча самі жителі визнають, що їхня мова дуже забруднена, і часом з «румунськими румунами» їм буває складно порозумітися.
У нас чотири школи. Лише одна з них – українська, решта – румунські. Українська – переповнена. Місцева влада шукає додаткові приміщення для розміщення нових класів.
На заводі панує також румунська. Я провів «примусову українізацію» – заборонив використовувати для роботи російські акаунти, всю внутрішню документацію і зовнішню переписку ми ведемо українською, часом – англійською.
 
Багато колег прагнуть спілкуватися українською, хоча це не просто. Її тут ніколи до пуття не вивчали. Ми навіть часом граємо в таку гру - виправляємо один одного, коли неправильно вживаємо слова (тут люблять «покласти авто на парковку» і «поставити лист на стіл») або використовуємо русизми. Нікого це не ображає, навпаки – викликає якусь хвилю взаємної приязні.
Я час від часу цікавлюся значеннями деяких слів, можливо, через якийсь час зможу на побутовому рівні спілкуватися. Моїй дружині легше – вона родом з Молдови», – ідеться у дописі.
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж