Фото: novadoba.com.ua
А малі річки забруднені стічними водами
Численні
стихійні сміттєзвалища, забруднення малих річок та берегових ліній та
здебільшого байдужість місцевої влади до вирішення екологічних проблем. Такий
основний висновок зробили учасники міжнародного науково-екологічного Проекту
«Громадська ініціатива заради здорового довкілля у Західній Україні», який
здійснювався за сприяння Міністерства закордонних справ Німеччини. Дослідження
проводили на території Чернівецької та Тернопільської областей, повідомляє ТРК «Буковина».Учасники Проекту, а це студенти з Німеччини та Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича на Буковині досліджували екологічний стан річок Прут, Черемош, Клокучка та Молниця, відвідали очисні споруди у Чернівцях та Кіцмані, картографували стихійні сміттєзвалища. А їх на Буковині, на жаль, надто багато.
– Дослідження показали, малі річки найбільше забруднені у Чернівцях. Це річка Молниця, туди скидають сміття з приватних будинків та невеликих підприємств. І в цьому винні самі люди, – розповідає учасниця проекту Ірина.
Учасники проекту сподіваються, що на їхні дослідження зверне увагу і місцева влада.
– Ми хочемо показати результати досліджень міській і обласній владі, районним радам, що люди готові сортувати сміття, але потрібні певні умови. Дуже багато у нас є свідомих людей, особливо молодь до 35 років. Вони розуміють, що потрібно щось змінювати в Україні, – каже координатор проекту Микола Пасічник.
Організатори сподіваються, що їхні напрацювання допоможуть буковинцям у вирішені екологічних проблем вже найближчим часом.