Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

На Буковині відшкодували понад 127 тисяч рецептів за програмою «Доступні ліки»

Загальний бюджет програми у Чернівецькій області становить 11 мільйонів 672 тисячі гривень
З початку дії програми «Доступні ліки» у Чернівецькій області до реалізації ліків добровільно долучилося 130 аптек. Лікарі виписали, а громадяни отримали медикаментів за 127 тисячами рецептів на суму у понад 4,1 мільйони гривень. Загальний бюджет програми у Чернівецькій області становить 11 мільйонів 672 тисячі гривень (без додаткових коштів, що було направлено завдяки перерозподілу держбюджету 2017 року). За 5 місяців дії програми використали 35% обсягу фінансування.  Загалом, за 5 місяців, в регіоні відшкодували понад 127 тисяч рецептів. За серпень пацієнти Буковини отримали препаратів на суму понад 1,2 мільйони гривень.

На сьогодні у програмі «Доступні ліки» беруть участь 198 торгових найменувань препаратів.  Позитив – це розширення переліку безкоштовних ліків до 35 лікарських засобів. Варто зазначити, що на початку програми їх було 23.

Нагадаємо, Урядова програма «Доступні ліки» – це одна із частин великої реформи системи охорони здоров’я, яка не змінювалася протягом 26 років. Мета програми – забезпечити кожного громадянина України доступними та життєвонеобхідними лікарськими засобами з доведеною ефективністю, які покращать якість їхнього життя і запобіжать виникненню ускладнень та передчасної смертності.
 
Механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації) поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму. Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.

Для того, щоб отримати обрані ліки безкоштовно або з незначною доплатою, потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані препарати.

На Буковині відшкодували понад 127 тисяч рецептів за програмою «Доступні ліки»

 

скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж