Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Бурбак пропонував Раді звільняти директора НАБУ без аудиту

Він зареєстрував відповідний законопроект
У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який надасть парламенту можливість звільнення директорів Державного бюро розслідувань та Національного антикорупційного бюро, керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та члена Національного агентства з питань запобігання корупції.

Згідно із документом, питання про висловлення їм недовіри може внести на розгляд Верховної Ради президент України, Кабінет міністрів та третина народних депутатів від конституційного складу парламенту.
Законопроект подали голова парламентської фракції партії «Блок Петра Порошенка» Артур Герасимов та його колега з «Народного фронту» Максим Бурбак.

На думку авторів законопроекту, аудитор повинен мати доступ до державної таємниці. Крім того, цим же пунктом надається право перевіряти не тільки закриті, але й поточні справи НАБУ. Що значно збільшує ризик втручання в хід справ, а також витік інформації. Насторожує, що появі цього законопроекту передувало звільнення з посади голови парламентського комітету з питань протидії корупції, народного депутата Єгора Соболєва.

На думку Ради громадського контролю при НАБУ, такий крок позбавляє незалежності єдиний ефективний правоохоронний орган в сфері протидії корупції - НАБУ. І робить його безпосередньо контрольованим і залежним від Верховної Ради та Президента. Це не тільки послабить антикорупційний процес в Україні, але й може завдати удару по справах, вже проведених НАБУ.

Тим часом, як повідомив народний депутатМустафа Наєм, зареєстрований Герасимовим та Бурбаком законопроект, який давав парламенту право звільняти главу НАБУ, САП та членів НАЗК зняли з повістки дня, Верховна Рада його розглядати не буде. скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж