Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Доріг у Чернівцях не буде – тендери виграють підрядники з кримінальним минулим

Підприємці, що перемогли цьогоріч у конкурсі на проведення ремонтів доріг, фігурували у кримінальних справах Дороги у Чернівцях перебувають у жахливому стані. У значній мірі така якість дорожнього покриття зумовлена «ефективністю» роботи міського голови та підпорядкованих йому структурних підрозділів, які визначають виконавців ремонтних робіт.
 
Причому підприємливі «бізнесмени» здатні заробити на ремонті доріг, взагалі без людей та машин.
 
Якщо вирішили стати таким «успішним» підприємцем, вам достатньо мати невеличке приміщення, яке хоча б віддалено нагадує офісне, стіл, стілець, кулькову ручку та кілька аркушів паперу.
 
Принаймні, так працюють переможці останніх тендерів на ремонт доріг у Чернівцях. Треба лише «сподобатися» представникам міської влади…
 
Підрядник підробляє документи, згідно з якими він нібито має всю необхідну техніку і навчений для таких робіт персонал. Після цього виграє тендер вартістю в умовні 25 мільйонів гривень. В рамках ремонту доріг це цілком посередня сума, адже в Чернівцях є вулиці, де роботи оцінюють у 35, 50, 65 і більше мільйонів. Після виграшу на торгах, підприємець у кращому разі зімітує початок робіт, огородивши місце проведення робіт, або й обійшовшись без цього, він отримує від департаменту ЖКГ міської ради, як від розпорядника коштів, аванс в розмірі 30% від суми. Наприклад, від 25 мільйонів гривень 30% складатиме майже 7,5 мільйона гривень. При цьому підрядник має одразу кілька таких об’єктів на багатомільйонні суми. Чи варто говорити про те, що роботи так ніхто і не розпочинає. Виконавець зникає, а міська рада виправдовує виділення таких грошей тим, що прагнули пришвидшити початок виконання робіт.
Тим часом, міська рада протягом останніх трьох років раз у раз старанно наступає на одні й ті ж граблі, обираючи виконавцями робіт недобросовісних підприємців.

Найбільший обсяг робіт цьогоріч отримало місцеве товариство з обмеженою відповідальністю «ЛК Машинері» на загальну суму понад 30 мільйонів гривень. При цьому, мерію зовсім не бентежило те, що у 2015 році під час капітального ремонту фасаду ЗОШ № 4 вказана фірма намагалася заробити собі зайві 50 тисяч гривень, «домовившись» із департаментом містобудівного комплексу та земельних відносин та підробивши документи на отримання грошової компенсації.
Доріг у Чернівцях не буде – тендери виграють підрядники з кримінальним минулим 
До 2016 року включно  «ЛК Машинері» виконувала роботи в Чернівцях не більш як на півмільйона гривень. А 2017 року несподівано одраз отримала 5 об’єктів, загальна вартість робіт на яких склала аж майже 18 мільйонів.
 
Крім того, фірма від минулого року має незакритий тендер з добудови інженерного корита для прокладання мереж від кільця на проспекті Незалежності до вулиці Сторожинецької. Вартість робіт, згідно з цим тендером, сягає 25 мільйонів гривень (проект дофінансовували цього року). Крім того, свого часу ця ж фірма не змогла завершити ремонт вулиці Богдана Хмельницького.
 
Інший цьогорічний переможець – приватне підприємство «Алекс Промбуд» – узявся за капітальний ремонт вулиці Переяславської та міжбудинкового проїзду на вулиці Героїв Майдану. Ця фірма теж не найкраще рекомендувала себе в минулому. Так, у 2016 році вона подала неправдиві відомості про наявність працівників відповідної кваліфікації. Зокрема, одна із вказаних у відомості осіб на той момент два роки як померла та ніколи навіть не працювала у цій фірмі та за такою спеціальністю.
Доріг у Чернівцях не буде – тендери виграють підрядники з кримінальним минулим
Нарешті, виконавець робіт на вулиці Герцена, «Пожежна будівельна фірма «Схід» зуміла «прославитися» в Єдиному державному реєстрі навіть двічі. У 2015 році вони підробили акти виконаних робіт з постачання матеріалів для будівництва гідроагрегатів Дністровської ГЕС, а наступного року проти фірми відкрили кримінальне провадження слідчі Державної фіскальної служби за статтею «Фіктивне підприємництво» Кримінального кодексу України.
Як результат, станом на середину липня (розпал будівельного сезону) пальців однієї руки вистачить, аби порахувати кількість розпочатих об’єктів. Звісно, не ті, на яких виконавцями є вказані вище фірми. Мерія розриває з недобросовісними підприємцями договори, а міський голова вчергове звинувачує в усьому депутатів, які, нібито, не хочуть підтримувати виділення коштів на ремонт доріг. Хоча цього року народні обранці проголосували за рекордну суму для таких потреб у 84 мільйони гривень.

Натомість міська влада з року в рік продовжує вперто обирати недобросовісних підрядників з темним минулим, залишаючи місто і без грошей, і без доріг.скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж