Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Cердечка буковинських учнів перевіряють за допомогою проби Руф’є

Фото: vidomosti-ua.com
Здоровіші діти – у селах, хворобливіші – у місті Чернівці 
Наразі пробу Руф’є, яка визначає готовність серцево-судинної системи до фізичних навантажень, здали 70% буковинських школярів. Остаточні результати медики планують отримати вже у листопаді.

- Ми не «підганяємо» 100% результат під 1 вересня, щоби не створювати ажіотажу і черг у поліклініках. Тому дуже просимо і директорів шкіл не направляти так масово дітей у вересні за пробою Руф’є, - пояснює Марія Поліщук, заступник директора департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА. – Результат дійсний протягом року, тому частина учнів можуть проходити тест у травні, частина - у червні, а хтось – у вересні.
 
Протягом шести місяців 2015 року лікарі оглянули 96740 буковинських школярів. Із них 35940 можуть займатися фізкультурою в основній групі, 39058 – у підготовчій, 21298 – у спеціальній, а 446 учнів взагалі звільнені від фізичних навантажень.
 
Групи передбачають різні програми і навантаження на уроках фізкультури. Зокрема, якщо для дітей основної і підготовчої групи заняття відбуваються із невеликою різницею, то для спецгрупи передбачені тренування за спеціальною програмою у позаурочний час.
 
– За результатами проби Руф’є ми помітили, що сільські діти умовно «здоровіші», ніж міські. У першу чергу пов`язую це з доступністю медицини у місті. Зокрема, чернівецькі діти краще обстежені. Водночас, вони більше часу проводять за планшетами і телевізорами, що не додає їм здоров`я, – констатує Марія Іванівна. – Сільські ж діти витриваліші фізично, більше бувають на свіжому повітрі, мають чимало обов`язків по господарству. Тож на електронні ігри у них залишається менше часу. Проте, і до лікарів вони звертаються вже у крайніх випадках. Тому проба Руф’є не лише допомагає вчителю визначити рівень фізичного навантаженні на учня, а й звертає увагу батьків на стан здоров`я їхньої дитини.  
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж