Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

У Чернівцях температура вересня побила півстолітній рекорд

TK Boom одяг та взуття Чернівці вулиця Ентузіастів 3

Фото: Руслана Козлова
 А такої, як цьогоріч кількості спекотних днів, не було за весь час метеоспостережень, тобто понад 150 років

Після нетривалого періоду прохолоди і дощів на територію області повернулася спека. Причому, знову рекордна.
Так, за інформацією начальника Чернівецького гідрометеоцентру Тетяни Негадайлової, екстремально високу температуру 17 вересня – плюс 29 градусів, яку відмічали 1986 року, позавчора було перевищено на 0,6 градуса, а спека п’ятниці стала ще більш рекордною.
 
- Максимальна температура для 18 вересня дотепер становила +31ºС (її було зафіксовано ще 1961 року), вчора ж у Чернівцях повітря прогрілося до 33,8º, - каже Т. Негадайлова.
 
 
За її словами, дуже теплими, хоча вже й не рекордно, будуть також ці вихідні.
 
Температура повітря іще може досягти плюс 30-ти, однак не більше. А вже вночі місцями розпочнуться дощі, які у горах із неділі йтимуть щодня. На решті території їх відмічатимуть місцями, а найбільш інтенсивними вони будуть у вівторок-середу.
 
Одночасно різко похолодає. Так, у понеділок температура повітря не перевищить +20ºС.
У наступні дні буде дещо тепліше – 22-24º і така комфортна температура обіцяє утриматися до початку жовтня, каже Т. Негадайлова.
Ми дедалі більше входимо в осінь, а спека залишається позаду. Цього року вона була рекордно тривалою. Якщо протягом року на території області відмічається у середньому 7-8 днів, коли температура повітря перевищує плюс 30 градусів, то разом із вересневими спекотними днями їх набралося 34. Таку кількість жарких днів зафіксовано вперше за весь час метеорологічних спостережень, які на території області тривають з першої половини XIX століття.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно