Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Рівень води у Дністрі у зменшився на понад сім метрів

TK Boom одяг та взуття Чернівці вулиця Ентузіастів 3

Фото: ye.ua
Однак Дністровська ГЕС мусить працювати – не може залишити без води Одещину

Рівень води у Дністрі у зменшився на понад сім метрів, –повідомляють хмельницькі фахівці та констатують це найнижчий показник за багаторічний період спостережень. Причина - тепле літо і мізерні опади.

Фахівці відзначають, що рівень води у Дністі та інших водоймах підніметься лише після зими, якщо вона буде сніжною.
Суттєво поліпшитись ситуація зможе лише після інтенсивних дощів та зниження температури повітря. За розрахунками спеціалістів, відновлення водності в річках прогнозується лише навесні 2016 року.

Тим часом, до критичної позначки рівня води в Дністрі залишилося чотири метри.

Якщо ж снігу взимку так і не дочекаємося, доведеться припинити роботу Дністровської ГЕС, що у Новодністроовську Чернівецької області. Це вже вирішуватиме міжвідомча комісія. На Хмельниччині у такому разі можуть обмежити забір  поверхневих вод з річки та корегувати ліміти на її використання.

На Дністровській ГЕС кажуть, що припинити роботу ніяк не можуть, бо без води залишиться Одеська область. За словами тимчасового виконувача обов'язків головного інженера Володимира Мартинчика, через посушливу погоду розхід води на роботу ГЕС більший, ніж притік, однак електростанція має працювати згідно з графіком Національної енергетичної компанії «Укренерго».
 
«Такого малого об'єму води на гідроелектростанції не бачили ще, певно, з часу її будівництва. Усе через посушливу погоду, відсутність дощів, - пояснює Володимир Мартинчик. - Ми нічим не можемо зарадити, мусимо щоденно, згідно графіку, скидати близько 108 м3/с, а притік – лише трохи більше 50 м3/с. Тож поки не буде дощів, рівень води ще знижуватиметься».

За словами інженера, гідроелектростанція працює у штатному режимі, зупиняти роботу там не можуть, оскільки санітарний скид води – обов'язковий. Якщо не спускатимуть воду – виникнуть проблеми з безводністю у населених пунктах нижче по Дністру. Єдина надія – на дощі.скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Джерело: ye.ua