Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

На балконі Чернівецької ратуші вже 11 років опівдні лунає Марічка

Традиція була започаткована у 2004 році
Сьогодні, 11 листопада, виповнюється 11 років славній чернівецькій традиції: щодня опівдні на балконі Чернівецької ратуші сурмач у традиційному народному гуцульському костюмі на всі чотири сторони світу грає уривок з мелодійної пісні «Марічка».
Така традиція була започаткована у 2004 році.
 
З тих пір сурмач кожного дня долає 126 сходинок на вежу ратуші. Він стає там, де раніше працівники магістрату інформували громадян про події у світі трьома мовами, і розпочинає церемонію. Кожного дня, незалежно від погоди, Василь Козак грає «Марічку» і повідомляє чернівчанам та гостям міста, що настав полудень.
 
Цей ритуал став однією з туристичних родзинок нашого міста, часто подорожуючі спеціально намагаються опинитися на Центральній площі о 12.00, аби почути сурмача. «Марічка» стала своєрідним пісенним символом Буковини (автор слів – М.Ткач).
 
Ідея цього церемоніалу належить завідувачу кафедри менеджменту Чернівецького торговельно-економічного інституту, голові Асоціації працівників туристичної сфери області «Туристична Буковина» професору Василю Кифяку, - каже краєзнавець Юхим Гусар.

 
скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж