Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

У Чернівецькому театрі – прем’єра вистави за «Апостолом черні»


Фото: fakty.cv.ua
Її традиційно підготували до дня народження Ольги Кобилянської  27 і 28 листопада, до дня народження Ольги Кобилянської, Чернівецький академічний обласний український музично-драматичний театр презентує нову виставу за мотивами роману «Апостол черні» – драму «Юліан Цезаревич».
Як розповіла завліт театру Наталя Федорович, у виставі задіяно майже увесь акторський склад, а у роль головного героя зіграє директор театру Юрій Марчак.

Режисером-постановником, автором сценічної версії виступив заслужений діяч мистецтв України Мирослав Гринишин, художником-постановником – Андрій Романченко, балетмейстером-постановником – Василь Гринюк.
Роман «Апостол черні» – останній великий твір Ольги Кобилянської, у радянські часи був заборонений як націоналістичний і не видавався. Його проблематика, тема апостольського служіння рідному народові, українська національна ідея – все це відлякувало тодішніх укладачів видань творів письменниці.

– Сьогодні Чернівецький академічний музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської вдруге звертається до цього унікального інтелектуального твору і прагне з театральної сцени говорити про як ніколи актуальні нині проблеми. У виставі, які у творі, тема України, державності, нації постане через образ Юліана Цезаревича – молодого хлопця, на формування особистості якого впливають різні фактори. Сюжет розвивається на тлі родинного життя, – зауважує Наталя Федорович.  

У «Апостолі черні» є багато закодованих тем. Чітко виписаний конфлікт між родинами, який переростає у конфлікт нації. Актуальність цього твору є позачасовою», – каже режисер Мирослав Гринишин.
 
«…З жестом на будуче, де не лише сам націоналізм гратиме ролю в житті і культурному розвитку України, але де нарід повинен іти дальше, здобувати Європу, цебто цивілізацію в своїй хаті, в своїй душі, творити свою власну українську культуру' <…>  треба характерів, робітників завзятих, що беруться і за найдрібнішу цеглу, не погорджуючи нею для будовання своєї держави'…» – про «Апостола черні» з листа Ольги Кобилянської до Степана Смаль-Стоцького, 1927 рік.
Прем’єра відбудеться 27 листопада о 18.30.
 
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно