Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Жителю Розтоків пришили ногу, відрізану на пилорамі


Фото: vesti-ukr.com
Через відсутність авіасполучення зі столицею доправлення травмованого до Києва скидалося на автоперегони
Через необережність під час роботи на пилорамі у селі Розтоки Путильського району 34-річному чоловікові відрізало праву ногу майже до коліна. Це сталося, коли він хотів розблокувати пилу, в якій застрягла велика колода. Чоловік мав намір попхати дерево ногою. Та коли стукнув по ньому, дерево зіскочило, а нога потрапила під гострі зубці пилки.

- Була у крамниці, коли по мене прибігли колеги постраждалого, - розповідає завідуюча амбулаторією Розтоків Ірина Клим. – Разом з ними поспішила на пилораму. Доки ми надійшли, хлопці перев’язали травмованому ногу джгутом, а поруч із ним лежав скривавлений обрубок.
 
Про нещастя пані Ірина повідомила колег з районної лікарні, ті – медиків Чернівців.
– Одразу зв’язалися з Інститутом хірургії ім. Шалімова, де нам повідомили, що маємо доправити постраждалого до Києва не пізніше як через 10 годин з моменту травми, інакше жодного шансу на те, що після операції відрізана кінцівка приживеться не буде. З огляду на це, та оскільки авіасполучення зі столицею наразі немає, координували наші дії мало не з секундоміром, - пригадує події завідувач відділенням Чернівецької обласної клінічної лікарні, головний позаштатний хірург області Андрій Бочаров.  
 
Для економії часу було вирішено, доки травмованого везуть із Розток, назустріч виїде «швидка» Прикарпатського відділення Центру ЕМД, а з Чернівців до Вижниці – реанімобіль, котрий доправить чоловіка до Києва, дорогою завізши його в обласну лікарню.
 
УАЗиком амбулаторії постраждалого везли до Вижниці. За браком льоду, за порадою хірурга районної лікарні, відрізану кінцівку обклали замороженими продуктами з магазину і навіть морозивом. Десь на половині шляху їх перестріла «швидка». У Вижниці знову поміняли транспорт: сюди примчав реанімобіль із Чернівців. Коли він прибув до обласної лікарні, тут уже були напоготові судинні хірурги та травматологи. Вони провели додаткову зупинку кровотечі з рани, перев’язали у ній кожну судину та належним чином законсервували ампутовану частину гомілки. Все це зайняло лише 20 хвилин і хворого змогли транспортувати далі.
 
- Виїхали з Чернівців близько 20-ї години, нашим завданням було якомога швидше доправити постраждалого до столиці, - розповідає старший лікар виїзної бригади Центру ЕМД Вадим Никифоряк. – Ніде правди діти, та на наших дорогах автомобіль ходив ходуном, ніби хатинка Баби-Яги. Бо там, де зазвичай їдемо зі швидкістю 50-60 км, розганялися до 90-100, а коли виїхали на Житомиське шоссе, то включили сирену на повну гучність і газували на всі 150-160 км за годину.
 
Хворий жартував, що якби у нього були поламані ребра, то від цієї хитавиці вони б остаточно повилітали. Попри все, посеред ночі працівники «швидкої» передали хворого в операційну. Оскільки відведений хірургами термін було витримало (нещастя сталося у Розтоках у суботу, 14 листопада, близько 18-ї години, а о 2.45 наступного дня постраждалий уже був в Інституті ім. Шалімова), операція з відновлення кінцівки пройшла вдало. Вже наступного після операції дня відрізана нога стала теплою, а через кілька діб чоловік зміг ворушити на ній пальцями.
 
«Дуже вдячна усім лікарям, які допомогли врятувати ногу моєму Василькові, - каже його мати Параска Савчук. – Зараз у Києві біля нього дружина. Телефонувала, що син ще не стає на ноги та сподіваємося, що з Божою допомогою все буде добре».        
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно