Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Уряд недоплачує студентам стипендії

Студенти пропонують встановити розмір виплат не менший, ніж розмір прожиткового мінімуму Розмір стипендії для студентів університетів, академій, інститутів, а також коледжів, технікумів, педагогічних училищ з урахуванням її підвищення з вересня поточного року, складає лише 62% та 46,8% від середнього прожиткового мінімуму. Про це йдеться у листі Профспілки працівників освіти і науки до Кабінету Міністрів.

Зокрема, у профспілці наголошують, що ще раз звертаються до уряду з приводу необхідності підвищення рівня стипендіального забезпечення студентів вищих навчальних закладів до рівня, визначеного статтею 62 Закону України «Про вищу освіту», а саме встановлення розміру стипендій не менше, ніж розмір прожиткового мінімуму з розрахунку на одну особу на місяць.

У профспілці повідомляють, що попереднє звернення не було підтримано Міністерством фінансів та Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

Така відповідь міністерств не задовольняє студентську молодь, чисельність якої лише в лавах освітянської Профспілки складає понад 519 тисяч осіб. Рівень матеріального забезпечення переважної частини здобувачів вищої освіти унеможливлює задоволення їхніх найнеобхідніших життєвих потреб. На даний час розмір стипендії для студентів університетів, академій, інститутів, з урахуванням її підвищення з вересня поточного року, становить 825 гривень, коледжів, технікумів, педагогічних училищ - 622 гривні, що відносно середнього прожиткового мінімуму складає лише 62% та 46,8%, - зазначають у Профспілці працівників освіти і науки.


Також, у профспілці висловили стурбованість з приводу низького рівня стипендіального забезпечення, особливо в умовах стрімкого підвищення цін та тарифів на продукти харчування, товари та послуги, а також зростання рівня інфляції.

«Минає рік, як Законом України «Про вищу освіту» уповноважено Кабінет Міністрів України визначити терміни поступового збільшення розміру мінімальної академічної стипендії до рівня прожиткового мінімуму в розрахунку на одну особу на місяць, які прикінцевими положеннями закону передбачено у строк, не пізніше 1 січня 2015 року», - йдеться у зверненні.

У зв’язку з цим, у Профспілці працівників освіти і науки, наполягають на прийнятті урядом рішення про приведення розміру стипендії студентів до законодавчо гарантованого рівня.скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Джерело: osvita.ua

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж