Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Дністер врятує сніжна зима

TK Boom одяг та взуття Чернівці вулиця Ентузіастів 3

Фото: 0372.ua
За раз його водність складає лише 47% від норми 

Майже півроку рівень води у Дністрі знижувався просто на очах. Пересихають невеликі притоки річки. Вода «йде» із навколишніх ставків і криниць. Люди стурбовані, бо невеликі осінні опади мало змінили ситуацію – досі істотного припливу води немає. Про водогосподарську ситуацію на Дністровському водосховищі та прогнози на найближчі місяці розповідає провідний інженер з використання водних ресурсів Оксана Разгонюк:

– Бездощів’я і аномально високі температури влітку, збереження низької водності Дністра протягом вересня–жовтня та двох декад листопада стали причиною несприятливої гідрологічної ситуації, яка досягла критеріїв маловоддя. За цей період рівень води у Дністровському водосховищі понизився на 8 метрів відносно нормального підпірного рівня, висота якого має становити 121 м. Лише в третій декаді листопада завдяки опадам водогосподарська ситуація дещо покращилася. В басейні Дністра сформувався дощовий паводок, і з 22 листопада рівень води у водосховищі почав поступово підніматися. До 7 грудня – на  1,7 м і становив 114,67 м.
У грудні прогнозована водність Дністра у вхідному створі Дністровського водосховища – 47% від норми. Отже рівень води може піднятися ще на 0,4 м. Повернути воду в Дністер зможуть лише рясні дощі та масове танення снігів, за умови, що природа подарує достатню кількість опадів.
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Джерело: "Хотинські вісті"