Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

В обіг вийде ювілейна монета з нагоди 75-річчя від дня народження Миколайчука


Фото: obozrevatel.com
У селі Чорториї побудують музейний комплекс Івана Миколайчука

15 червня 2016 року легенді українського кінематографу Івану Миколайчуку виповнилося б 75 років.
 
Його творчий доробок складає 34 ролі в кіно, 9 сценаріїв та дві режисерські роботи. Івана Миколайчука називали обличчям і душею українського поетичного кіно, аристократом духу і блискучим самородком. В його особі українська нація отримала героя, який пробуджував національний дух українців.

З метою організації відзначення на належному рівні 75-річчя від дня народження Івана Миколайчука утворено Організаційний комітет на чолі з Віце-прем’єр-міністром України – Міністром культури. 
 
Планом заходів з відзначення 75-річчя від дня народження Івана Миколайчука передбачено проведення в місті Києві урочистого вечора, тематичних конференцій, засідань, круглих столів та інших заходів, присвячених вшанування пам’яті видатного українського кіномитця. По всій Україні та за кордоном відбудуться ретроспективні покази фільмів за участі Івана Миколайчука.
 
Крім того, планується встановлення пам’ятників Івану Миколайчуку у містах Києві та Чернівцях, найменування однієї з вулиць міста Києва його іменем.
Національний банк України забезпечить карбування та введення в обіг ювілейної монети на відзнаку 75-річчя від дня народження Івана Миколайчука. Відбудеться спецпогашення поштової марки, випущеної спеціально до цієї дати Укрпоштою.
 
На батьківщині відомого українського кіноактора та кінорежисера в с. Чортория Чернівецької області заплановано побудова музейного комплексу Івана Миколайчука, а також здійснення капітального ремонту і технічного переоснащення кінотеатру його імені. На території музею-садиби Івана Миколайчука в с. Чорториї відбудуться урочисті заходи та народне свято «Іванова переберія».
 
Про це повідомляє Урядовий портал.


скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Джерело: bukoda.gov.ua