Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Бульвар Героїв Сталінграду у Чернівцях може стати бульваром Героїв Крут

Фото: ye.ua
А вулиця полководця Жукова отримає ім’я поета    Бульвар Героїв Сталінграду можуть перейменувати на бульвар Героїв Крут, а вулицю маршала Георгія Жукова – на Михайла Ткача.
Про це йдеться у проекті рішень сесії, опублікованому на сайті міської ради.

У документі вказано, що перейменування необхідно здійснити «на виконання  Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».
Ідеться також про те, що саме такі назви для цих вулиць рекомендувала  міська топонімічна комісія.
 
Історичні  та біографічні  довідки
Бульвар Героїв Крут  - назва на честь Бою під Крутами. Бій під Кру́тами — бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом Червоної Гвардії та загоном з київських курсантів і козаків "Вільного козацтва", що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. В бою під Крутами оборонці української державності отримали переконливу військову перемогу. Наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости.
Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.
 
Михайло Ткач (1932 — 2007) — український поет і кіносценарист. Народився в селі Лукачани Кельменецького району Чернівецької області в селянській родині.
На вірші поета створено кілька десятків пісень. Найвідоміші з них: «Якщо любиш — кохай», «Зоряна ніч», «Ясени», «Марічка», «Сніг на зеленому листі», «На щастя, на долю», «Диво-сторона», «Коли нема того, що любиш», «Небеса очей твоїх».
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж