Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Вакцини БЦЖ немає у всіх лікувальних закладах області

У мерії обіцяють, що лікувальні заклади міста отримають вакцину БЦЖ в І кварталі цього року
Постачання імунобіологічних препаратів (вакцин) для профілактики інфекційних захворювань відповідно до затвердженого календаря щеплень здійснюється централізовано за рахунок коштів Державного бюджету України.
 
В Україні вакцинація проходить відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я: «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів», зі змінами (Наказ МОЗ України 11.08.2014 № 551). Міністерством охорони здоров’я здійснюється поставка вакцин по регіонам відповідно до поданих щорічних заявок.
 
Розподіл вакцин, в тому числі БЦЖ, для міста Чернівців здійснюється Департаментом охорони здоров’я обласної державної адміністрації.
Вакцина БЦЖ (БЦЖ (Бацилла Кальметта — Герена или Bacillus Calmette—Guérin, BCG) — вакцина проти туберкульозу, виготовлена з штаму ослабленої живої коров’ячої туберкульозної палички (лат. Mycobacterium bovis BCG), яка практично втратила вірулентність для людини, оскільки вирощена в штучному середовищі.
 
Управлінням охорони здоров’я міської ради вивчалося питання придбання вакцини БЦЖ за рахунок видатків на охорону здоров’я з міського бюджету. Придбати дану вакцину в аптечній мережі неможливо, оскільки це жива багатодозна вакцина, її зберігання та транспортування має певні умови, які неможливо забезпечити при роздрібних закупках.
 
У 2015 році народилось 2984 дітей, отримали щеплення вакциною БЦЖ – 1213 дітей (40,6%). Це пов’язано з недостатнім постачанням вакцини БЦЖ за рахунок Державного бюджету для всіх регіонів України. Так, в червні 2015 року отримано на Чернівецьку область 2000 доз вакцини БЦЖ (при потребі 10 440 доз лише на місто Чернівці). Діти, народжені в 2015 році, були щеплені за рахунок залишків вакцини з 2014 року.
 
На даний момент вакцини БЦЖ немає у всіх лікувальних закладах Чернівецької області. На початок 2016 року кошти для закупівлі даної вакцини виділені МОЗ. У І кварталі 2016 року лікувальні заклади міста мають отримати вакцину БЦЖ за рахунок централізованих поставок. Всі діти, які згідно з календарем щеплень потребували, але не отримали вакцинацію, в разі відсутності протипоказів будуть щеплені.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Джерело: Прес-служба міської ради

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж