Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

На Буковині лише 15% дітей до року щепили від поліомієліту


Фото: http://amcenters.com/
Вакцина в області може з'явитися не раніше початку листопада

Україна опинилася серед країн із високим ризиком епідемії поліомієліту.
 
Справа в тім, що у лікарнях катастрофічно не вистачає вакцини від цього захворювання, тому рівень провакцинованих дітей від недуги є недостатнім.
 
Як повідомляють у Департаменті охорони здоров’я Чернівецької ОДА,  внаслідок недопостачання необхідних імунобіологічних препаратів діти до 3-х років прищеплені лише на 30-35%. 
 
- За даними на кінець липня 2015 року, повний комплекс щеплень, в тому числі від поліомієліту, отримали лише 15% дітей першого року життя. При цьому, є ще нещеплені попередніх років, - розповідає начальник управління організації та розвитку лікувально-профілактичної допомоги населенню Марія Поліщук.
 
За її словами, план вакцинації на 2015 рік в області був складений ще на початку року. Однак МОЗ України розпочало збір заявок щодо потреби регіонів у медикаментах та вакцинах за Державними програмами тільки три тижні тому.

Таким чином, після проведення тендерних процедур, у Чернівецькій області вакцина може з`явитися не раніше кінця жовтня- початку листопада.
 
- Вакцинація – це складний процес, тривалий у часі. У зв’язку із необхідністю дотримання інтервалів між щепленнями, який не можна порушувати, отримавши першу вакцинацію, до прикладу, сьогодні, наступну не можна отримувати вже через тиждень, а лише через місяць або інший термін, як вказано в інструкції до імунобіологічного препарату. До того ж, для проведення щеплення, дитина повинна бути повністю здоровою. Тож аби щільними темпами вакцинувати всіх, хто цього потребує згідно Календаря, потрібно щонайменше півроку, - відзначає Марія Поліщук. - Оскільки Закарпатська область знаходиться зовсім поряд, існують ризики занесення інфекції носіями, які не маніфестують захворювання. Сподіваємось, що ВООЗ зможе придбати для України оральну вакцину від поліомієліту. А фахівці на місцях зможуть забезпечити в обов`язковому порядку імунізацію всіх дітей віком до трьох-шести років (дворазово з інтервалом 1 місяць). Це єдине, що може унеможливити розповсюдження захворювання на поліомієліт. 
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Джерело: Департамент охорони здоров'я ЧОДА