Фото: Павла Монахова
Це Резиденція митрополитів Буковини і Далмації та Чернівецький художній музей
Мандруючи Україною, ми знаходимо тут безліч архітектурних чудес. Але чи знаємо хоч щось про тих, хто творив і продовжує створювати чудеса з каменя, дерева та бетону?
Видання IGotoWorld.com підготувало підбірку шедеврів 25 архітекторів, серед них творіння Фердинанда Фельнера і Германа Ґотліба Гельмера – Оперний театр Одеси, Біла альтанка в Полтаві – Лева Вайнгорта, Собор Антонія і Феодосія Печерських у Василькові – робота Степана Ковніра та інші.
Чернівецькі перлини архітектурного мистецтва знайшли своє місце серед шедеврів усієї України. Видання пише про легендарне творіння Йозефа Главки у Чернівцях – Резиденцію митрополитів Буковини і Далмації та архітектуру Чернівецького художнього музею, автором якої є Губерт Йоганн Гесснер.
"Доля європейського архітектора 19 сторіччя Йозефа Главки пов’язана із сучасними Австрією, Угорщиною, Чехією та Україною. Маючи всього 29 років, він спроектував вражаюче величну Резиденцію митрополитів Буковини і Далмації у Чернівцях (тепер тут навчальні корпуси Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича). Серед понад 150 європейських будівель Резиденція митрополитів по праву вважається шедевром зодчества Главки.
Серед видатних австрійських архітекторів є ім’я Губерта Йоганна Гесснера. Його спадщина дотепер є окрасою не лише Австрії та Чехії, але й українських Чернівців. Стиль модерн, або віденська сецесія, в якому працював зодчий, яскраво помітний в архітектурі Чернівецького художнього музею, побудованого 1900 року як будівля дирекції ощадних кас. Сьогодні будинок художнього музею є одним із найкращих прикладів європейської архітектурної спадщини в Україні. Художній музей в Чернівцях".
Джерело: ua.igotoworld.com