Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

У ЛШМД жовчовивідні шляхи оперують… через рот


Фото: Ігоря Шкварковського
Це стало можливим завдяки унікальному обладнанню, аналогів якому в області немає 
У Центрі ендоскопічної хірургії, що діє на базі ОКУ «Лікарня швидкої медичної допомоги - Університетська лікарня», почали виконувати малоінвазивні ендоскопічні операції на жовчовивідних шляхах і підшлунковій залозі.  

- Їх унікальність у тому, що оперативні втручання проводимо без розтину тканин людського тіла, - пояснює керівник Центру, доктор медичних наук, професор БДМУ Ігор Шкварковський. – Найперше це стосується пацієнтів із механічною жовтяницею. Її причиною може бути що завгодно – камінь у жовчовивідній протоці, пухлина підшлункової залози, яка перетискає жовчовивідний протік, інші захворювання, що ускладнюють відтік жовчі у дванадцятипалу кишку. Внаслідок розвитку цих патологій людина жовтіє, у неї розвивається інтоксикація і ситуацію потрібно невідкладно вирішувати. Ще з місяць тому таким хворим робили відкриту операцію, розрізаючи черевну порожнину. Через велику операційну травму та глибокий наркоз ці операції були вкрай важкими для хворих, а для пацієнтів старшого віку навіть небезпечними, адже зазвичай літні люди мають цілий «букет» інших захворювань. Крім цього, відкриті операції передбачали тривале перебування на лікарняному ліжку: до трьох діб у реанімації, зо два тижні у стаціонарі з дренажем, по якому у банку стікає жовч, місяць удома з тим само дренуванням, що, звісно, створювало чималі незручності.  
 
Тепер усе це позаду. Буковинський державний медичний університет придбав для Центру ендоскопічної хірургії найбільш сучасний ендоскопічний відеокомплекс «Olympus Evis Exera ІІ». Завдяки цьому тут отримали можливість проводити оперативні втручання за загальноприйнятою у Європі методикою, тобто – через рот. Під легким наркозом хворому вводять ендоскоп у дванадцятипалу кишку, зображення з якого проектується на монітор. У такий спосіб лікар знаходить патологію, а потім знову-таки через ендоскоп вводить у цю зону спеціальні інструменти для оперативного лікування. Приміром, якщо причиною проблеми є пухлина головки підшлункової залози, то через ендоскоп у проток встановлюють стент, через який жовч відтікає так само вільно, як і природним шляхом. Коли ж жовтяницю спровокував камінь жовчовивідної протоки, то через ендоскоп його видаляють. Малі конкременти забирають одразу, а якщо камінь великий, то під контролем рентген-апарата його попередньо роздроблюють спеціальним інструментарієм.  
 
За словами Ігоря Володимировича, нова операційна технологія має багато переваг. Ендоскопічні операції виконують лише під легким седуванням, тобто фактично хворий спить, проте все чує і реагує. Вже на другий день після такої операції пацієнта виписують додому, у нього скорочується період реабілітації, значно меншим є ризик ускладнень і зовсім немає післяопераційних рубців. Останнє дуже важливо для молодих пацієнток, оскільки патології жовчовивідних шляхів і підшлункової нерідко трапляються у молодих жінок, які нещодавно народили.

Якщо дотепер заради таких операцій буковинцям доводилося їхати до Києва чи Львова, на сьогодні ж у ЛШМД їх провели вже майже два десятки. Нове обладнання дає також можливість проводити ендоскопічні операції у разі кісти підшлункової залози та при камінні у протоках підшлункової залози.скачать dle 10.5фильмы бесплатно