Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

У Чернівцях опанували сучасні методи лікування щитовидної залози

З допомогою біопсії виявляють ракові вузли та лікують кісту
Щоб з’ясувати, чому, незважаючи на лікування, вузол щитовидки продовжує рости, та чи не пов’язано це з онкологією, жителям області більше не потрібно їхати на обстеження до Києва. Необхідне у таких випадках дослідження вже проводять у Чернівецькому обласному ендокринологічному диспансері.

- Це – тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія. Її проводять на вузлах розміром не менше одного сантиметра для визначення, чи є це новоутворення доброякісним або навпаки, - пояснює асистент кафедри хірургії БДМУ Михайло Шеремет. - Пункцію проводять під обов’язковим УЗД-контролем. Хірург вводить довгу тонку голку у те місце щитовидки, де УЗД-апарат показує наявність вузла, і набирає його вміст у шприц. Отриманий матеріал тут же переносять на спеціальне скло, розмащують і фарбують реактивами. Після цього лікар-гістолог проводить дослідження під сучасним електронним мікроскопом і за характером отриманих клітин за кілька днів ставить діагноз.

«Ніби звичайний укол», - розповіла про свої відчуття від процедури, при якій не проводять знеболення, одна хвора.
Крім діагностики, пункційну біопсію використовують також для лікування. У такий спосіб лікують кісти та запальні процеси щитовидки. Під УЗД-контролем їх проколюють, викачують вміст, а для склерозації кісту натомість заповнюють спиртом. У результаті великі кісти значно зменшуються у розмірі, а менші зникають зовсім.  

Що ж стосується вузлів, то у разі виявлення онкопатології хворих одразу скеровують на операцію до обласної лікарні. Оперативні втручання з приводу новоутворень щитовидки тут проводять за європейськими технологіями, котрі дають змогу максимально зберегти залозу. При цьому операцію проводять без пересікання м’язів, з міні-доступом і косметичним швом, тож сліду від неї практично немає. «Його може помітити хіба що уважний коханець», - каже М. Шеремет. 

Відсутність сліду від операції особливо важливо для жінок, адже вузли щитовидки, що підозріло розростаються, частіше трапляються саме у них, чому виною гормональні зміни в організмі під час статевого дозрівання, при вагітності та клімаксі. 
Втім, тенденцію до зростання числа онкопатологій щитовидної залози відзначають у всьому світі, зазначає лікар. З цієї причини запровадження пункційної біопсії в області є дуже своєчасним і потрібним, оскільки дає можливість виявити рак на ранніх стадіях.  
скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж