Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Цього року вакцинація проти грипу буде обов'язковою


Щеплення будуть обов'язковими для медиків, працівників торгівлі, сфери послуг та хронічно хворих
Відповідно до розпорядження Держсанепідслужби України, 2016 року щеплення проти грипу стало обов’язковим для осіб з груп епідемічного та медичного ризику. Як розповіла promin.cv.ua головний санітарний лікар Чернівецької області Наталія Гопко, пройти вакцинацію повинні будуть медики, працівники торгівлі, сфери послуг та освіти - ті, хто має постійний контакт із чималою кількістю людей. Також до групи ризику належать люди із хронічними захворюваннями дихальних шляхів, серцево-судинної системи, а також хворі на діабет. Сюди ж зараховують і діти. Проте батьки все ж можуть відмовитися від того, аби їхніх малюків вакцинували.

А ось немотивована відмова інших вищевказаних категорій від проведення щеплення проти грипу може стати підставою для відсторонення від роботи. Медики кажуть, що нещеплена від грипу особа з груп епідемічного та медичного ризику може становити потенційну загрозу щодо розповсюдження вірусу.

Також Наказ дозволяє керівникам підприємств та організацій будь-якої форми власності відстороняти своїх працівників від виконання професійних обов’язків у разі їхньої появи на роботі з ознаками ГРВІ чи грипу.

Вакцини, за словами пані Наталії, будуть безкоштовними для буковинців, у разі, якщо Міністерство охорони здоров'я отримає обіцяну гуманітарну допомогу. Головний санітар області пояснила, що до таких радикальних заходів вдалися у зв'язку зі страшними показниками кількості померлих від грипу в Україні у період епідсезону 2015/16. За словами Н. Гопко, усі померлі від грипу не були щеплені, і більшість із них належали до груп ризику за станом здоров'я.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно