Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

ЧНУ запевняє, що розбита стіна не є історичною пам'яткою, ЮНЕСКО це спростовує

TK Boom одяг та взуття Чернівці вулиця Ентузіастів 3

Фото: Руслана Козлова © "Чернівецький промінь"
У проектах Йозефа Главки ця будівля не вказана

Центр управління об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що діє при ЧНУ ім. Юрія Федьковича, розглянув питання щодо встановлення платіжного терміналу у приміщенні охорони біля Центральних воріт університету. Будівля біля воріт університету не входить до Державного реєстру пам’яток архітектури національного значення. Тобто вона не є складовим елементом колишньої Резидентції митрополитів Буковини і Далмації як Об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, - ідеться на сайті ЧНУ.
 
"З метою вдосконалення туристичної інфраструктури, одним з елементів якої є оплата екскурсійних послуг, що є вимогою ЮНЕСКО, Центр управління об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що діє при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, розглянув питання щодо встановлення платіжного терміналу у приміщенні охорони біля Центральних воріт університету.

Відповідний лист щодо погодження був направлений до Міністерства культури України, яке розглянувши подані документи, дало згоду на розміщення терміналу.
 
"Будівля біля Центральних воріт університету (вул. Коцюбинського, 2) не входить до Державного реєстру пам’яток архітектури національного значення. Тобто вона не є складовим елементом колишньої Резидентції митрополитів Буковини і Далмації як Об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Окрім цього, на сайті ЧНУ ідеться, що у проектах Йозефа Главки ця будівля не значиться.
 
Нижче публікуємо копію одного з креслень Главки, яка була надана університету фундацією Йозефа, Марії та Зденки Главкових (м. Прага, Чехія)", - ідеться на сайті ЧНУ.
 
ЧНУ запевняє, що розбита стіна не є історичною пам'яткою, ЮНЕСКО це спростовує ЧНУ запевняє, що розбита стіна не є історичною пам'яткою, ЮНЕСКО це спростовує
 


"Демонтаж стіни підтвердив той факт, що будівля не має відношення до австрійської доби, адже на її цеглинах добре видно розчин цементу, що є свідченням будівельних технологій радянського періоду", - пишуть на сайті ЧНУ.
 
У свою чергу блогер Леонід Прокопчук спростував цю офіційну інформацію від ЧНУ на своїй сторінці у Фейсбук.
"Але якщо ми зазирнем в профіль пам'ятки на сайті ЮНЕСКО то побачимо дуже цікаву карту комплексу. Вгадайте, що я відмітив червоною стрілочкою?", - написав на своїй сторінці блогер. 
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно