Фото: hydnemo-razom.cv.ua
Поради здорового харчування від Інни Чинуш
Чернівчанка Інна Чинуш на своїй сторінці у Facebook поділилася порадами, як правильно харчуватися на Великодні свята, щоби не переїсти:
"Скільки пам'ятаю себе із самого дитинства Великодні свята це час, коли всі забувають за дієту, наїдаються досхочу всього: і ковбаски, і паски, і солодощів... Потім від переїдання всім погано і вже свято не свято...
Переівши ти не можеш рухатися, стаєш млявим, тебе тягне на сон... А, як відомо, після тяжкого застілля сон - це прямий шлях до набору зайвої ваги, тому що шлунок та весь шлунково-кишковий тракт не буде працювати доки ви спите. Також хибна думка багатьох: "треба пройтися, побігати, пострибати, потанцювати..." Це повна маячня! Так як калорійність страв така висока, що навіть пробігши 10 км ви всі ці калоріі не витратите! А мало хто буде на свята бігти 10 км;) хіба професійні спортсмени)
Потратити калоріі насправді дуже важко, а от наїсти їх дуже легко. За одне застілля (якщо їсти все чого душа бажає, не задумуючись про наслідки) ми споживаємо декілька тисяч калорій! Сюди входять не тільки страви, але й алкоголь, солодкі напої (компоти, соки, фреші, газовані солодкі напої).
Особисто я не вірю в калорії і не рахую іх ніколи! В цьому немає сенсу. Краще звертати увагу на корисність продуктів, склад по білках, жирах, вуглеводах та час доби, коли даний продукт вживається... Погодьтеся, є різниця, наприклад, в споживанні та засвоєнні такого продукту, як гречка та чізкейку чи печива, хоча калорійність їх практично однакова.
Отож, це була інформація для роздумів...
Але, що робити на свята за столом, коли всі родичі та близькі тебе вмовляють все скуштувати і зачіпають тебе питаннями: "чому ти не їси те чи інше?" Тут треба проявити силу характеру та волі. Їжте потрохи і часто, вибирайте страви, які вам найбільше довподоби. Не їжте все підряд! Запитайте хазяйку дому, які страви ще будуть подаватися, щоб зрозуміти та спланувати своє особисте меню. Пийте багато води, але не одразу після іжі (це порушує травлення і засвоєння іжі, а якщо їжа не засвоюється, вона акумулюється в жир). Уникайте алкоголю, мучного, смаженого та солодких газованих напоїв. Їжте більше білкових продуктів, овочів, зелені. Пасочку та солодощі краще дозволити собі до 16:00.
Поради не важкі та доступні, скориставшись ними ви не будете відчувати важкості, нудоти, болю у шлунку, ваші печінка та підшлункова скажуть вам "дякую". І, до того ж, за декілька днів вашого звичайного режиму (в харчуванні та фізичній активності) слідів від свят на вашій фігурі не залишиться зовсім!
Будьте здорові, любіть себе і близьких, Божого вам благословіння та ласки!!!".