Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

«Пісні Гнатюка надихали мене на роботу у космосі», – Каденюк

Фото: Степана Карачка
А Іван Дерда прослухав «Марічку» Гнатюка і вирішив стати артистом
У Національній опері України попрощалися з оперним співаком, режисером та політиком Дмитром Гнатюком. Помер неповторний голос України перед Великоднем, на 91-му році життя, ідеться у репортажі «Радіо Свобода».

Саме Гнатюк дав друге життя пісні «Черемшина», яку всі давно вважали народною. Відтоді вона зазвучала не лише в Україні чи за кодоном, а й у космосі. Космонавт Леонід Каденюк узяв на орбіту буковинську пісню.
«Ця пісня надихала мене там на роботу у космосі, і саме тому вона сприймалася мною значно гостріше. І коли я слухав цю пісню, навіть сльози інколи навертались на очі», – розповідав Каденюк одному з українських телеканалів.
 
Особлива Гнатюкова манера зачарувала і змінила кілька поколінь, говорить заслужений артист України Іван Дерда.
«Він найменшу пісню міг перетворити у величезний шедевр, який уже не вмирає. Ці пісні відомі людям: це і «Два кольори» Дмитра Павличка, і «Марічка», і «Пісня з полонини», і «Черемшина», і «Києве мій». Коли ми починаємо співати ці пісні, то я бачу, що мимоволі переходимо на тембр Гнатюка. Це якраз показник того, що майстер створив свій еталон у мистецтві пісні», – зазначив співак.

Могутній голос, який лунав із маленького домашнього патефону, назавжди змінив і його долю, додає Іван Дерда. Відтоді, як прослухав «Марічку» Гнатюка, він вирішив стати артистом.

Зала оперного театру, якому Дмитро Гнатюк віддав понад 60 років життя, була заповнена вщерть, біля сцени – нескінченний потік охочих попрощатися зі співаком. Артисти, письменники, політики – усі, хто працював чи був знайомий з метром. Співчували родині й кияни, і переселенці Донбасу, і земляки з Буковини.
В останні хвилини юрба шанувальників хором підспівувала «Пісню про рушник». Завершилася церемонія прощання оплесками та вигуками «Браво».
Поховали Дмитра Гнатюка на Байковому цвинтарі у Києві.скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж