Фото: Фото Руслана Козлова, "Чернівецький промінь"
Кореспондент «Чернівецького променя» на власні очі побачив, чим нині живе Чорнобильська зона
Минуло 30 років з дня найбільшої техногенної катастрофи за всю історію людства – аварії на Чорнобильській АЕС, однак кадри із документальних фільмів та фото із зони відчуження досі жахають.
Кореспондент «Чернівецького променя» на власні очі побачив, чим нині живе Чорнобильська зона.
На фото ви можете побачити радіолокаційну станцію "Дуга", яка в часи Холодної війни повинна була слідкувати за запуском балістичних ракет з боку США. Оскільки вона споживала багато енергії, її вирішили побудувати біля нової АЕС. Нині вона представляє собою десятки заіржавілих антен висотою понад 100 метрів, які чудово підійдуть для декорацій якогось постапокаліптичного фільму.
Під'їжджаючи до Прип'яті дозиметр починає "божеволіти", адже саме сюди після аварії прийшовся основний викид "радіоактивного пилу".
Одним з "найбрудніших" місць Прип'яті вважається госпіталь, у який привозили перших ліквідаторів аварії на ЧАЕС перед тим, як доправити їх до Москви. Увесь медперсонал та пацієнти отримали смертельну дозу опромінення. У підвалі госпіталю зберігається форма ліквідаторів, яка і досі значно "фонить".
У Прип'яті час навіки застиг – у полишеній міській біблотеці залишились книги, які, можливо, уже ніхто не прочитає, у дитсадку – ляльки та дитяче взуття, на стінах квартир досі висять календарі, у яких значиться страшна дата – квітень 1986 року. Люди, не знаючи, що вони більше сюди ніколи не повернуться, брали з собою лиш найнеобхідніше. З часом окремі речі, які вони залишили по собі, розграбували мародери.
Нині Прип'ять нагадує величезний ліс – серед дерев де-не-де визирають покинуті будинки. Мертва зона поступово оживає – тут відновлюється популяція багатьох видів тварин і рослин з Червоної книги. Таким чином природа отримує беззаперечну перемогу над техногенною катастрофою.