Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Рейдерство - це проблема держави і кожного з нас, - Оксана Продан

Якщо в Україні не буде захищене право приватної власності, негативний ефект відчують усі, - вважає буковинка
Народний депутат, голова Всеукраїнського об'єднання малого та середнього бізнесу "Фортеця", буковинка Оксана Продан
у своїй колонці на «Економічній правді» висловлює занепокоєння тим, що останнім часом в Україні побільшало рейдерських атак на різноманітні підприємства та компанії. Зупинити це у першу чергу необхідно на законодавчому рівні. Зокрема, потрібно прийняти законопроект №4216, співавтором якого вона є.
"В останні кілька місяців — вал повідомлень про рейдерські атаки на компанії, що працюють в Україні. Вражає цинізм, з яким відбирають цілі підприємства та їх майно вартістю десятки мільйонів доларів.
 
Рейдери отримують доступ до Єдиного державного реєстру і за лічені хвилини стають новими "власниками" активів.
Далі — кілька угод про купівлю-продаж вже з майбутніми "добросовісними набувачами" і все — підприємцям, справжнім власникам, які роками працювали в Україні, вкладали кошти у власну справу, залишається лише ходити по судах і звертатися до влади з проханням захистити їх приватну власність. Про масштаб і нахабство рейдерів свідчить офіційна статистика та калібр компаній, які стали об'єктами атак.
 
За даними Міністерства юстиції, за шість місяців 2016 року зі скаргами на незаконне захоплення майна звернулося більше 1 тис підприємців. Серед них — компанії Novus, Bunge, Укрсоцбанк.
Задоволено лише близько 150 скарг, тобто 15%. За іншими випадками — або відмова, або розгляд ще триває. Про що це свідчить?
Інститут приватної власності в Україні сьогодні під більшою загрозою, ніж коли-небудь раніше. Через це під загрозою добробут людей та економіка країни. Хто вкладатиме кошти, будуватиме заводи, випускатиме товари та послуги, якщо завтра в будь-якому куточку країни ваша власність може бути переоформлена на будь-кого з мінімальними шансами на відновлення власності?
 
Це страшно. На кону — мільярди гривень і відсутність відповідальності за кримінал. Прямі економічні наслідки рейдерства — зменшення інвестицій, зниження рівня конкуренції, подорожчання товарів та послуг. Нова хвиля поганих новин за кордоном — це найменший негатив незахищеності власності в Україні.
 
Рейдерство — це не проблема окремих компаній. Це проблема держави і кожного з нас. Якщо в Україні не буде захищене право приватної власності, негативний ефект відчують усі. Що робити, щоб зупинити рейдерство?
 
Перш за все — внести зміни в законодавство. Ще навесні ми з колегами зареєстрували законопроект 4216. Його мета — попередити незаконне захоплення підприємств. Хоча документ зареєстровано у березні, він досі не потрапив на розгляд в сесійну залу. Чому — окреме питання. Прийняття проекту — це один з кроків. Іншим слід відновити можливість доведення права власності не тільки через дані Єдиного державного реєстру.
Крім того, Єдиний державний реєстр, як і інші реєстри власності, в тому числі нерухомості і земельних ділянок, податку на додану вартість, повинні бути забезпечені найвищим ступенем захисту від зовнішнього втручання.
 
Треба запровадити справжню відповідальність за злочини проти власності. Всі причетні до рейдерства, в тому числі реєстратори та організатори, повинні розуміти, що їм загрожуватимуть реальні терміни ув'язнення. Саме безкарність мотивує чинити нові злочини.
 
Особисто для мене приватна власність — одна з чотирьох опор, на якій стоїть держава. Тому нова хвиля рейдерства — величезний виклик, набагато важливіший за ті проблеми, які намагаються нам нав'язати на різних ток-шоу.
Щоб відповісти на нього, крім законопроекту 4216, наполягатиму на інших законодавчих запобіжниках. Закликаю долучитися всіх, хто не бажає "війни всіх проти всіх" і перетворення України на державу без майбутнього."

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Джерело: epravda.com.ua

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж