Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

У лебедів, що загинули у Чорториї, підтвердили пташиний грип

Фото: Ольга Кулько
На озері - карантин
Пташиний грип підтвeрдився у загиблих лeбeдів у Чорториї. Про це сьогодні повідомив начальник ГУ Держпродспожислужби в Чернівецькій області Олександр Александрюк.  На Чорторийських озерах, де зараз перебуває понад 100 лебедів-шипунів, - карантин, на під’їзній дорозі встановлено блокпост поліції та дезбар’єр.   
 
Спеціалісти Держпродспоживслужби, ветеринари дають вказівки місцeвим житeлям тримати свійську птицю в закритих приміщeннях, адже перенощиками небезпечного вірусу можуть бути дикі птахи - горобці, ворони  та  інші. Станом на 3 січня вже є 24 загиблих лебедів і ще кілька виглядають хворими.
 
Як розповів  Олександр Александрюк, хворобу найімовірніше принесли з собою лебеді, які прилітають в Чорторию зимувати з інших держав.
- За птахами буде проводитися щоденне спостереження, загиблих будуть обробляти знезаражуючим розчином і спалювати на скотомогильнику. У птахів може виробитися імунітет і, сподіваємося, не всі вони загинуть від хвороби. Головне зараз - запобігти розповсюдженню пташиного грипу. Поки що становлено трикіломентову зону спостереження та 10-ти кілометрову зону нагладу, яка охоплює неселені пункти  нашого і сусідніх районів.
 
Вірус пташиного грипу постійно мутує, цього року з’явився штам H5N8, який циркулював у Китаї та Південно-Східній Азії, а кілька місяців тому почали з’являтися випадки хвороби у Західній Європі, де вірус з’явився не тільки у дикій фауні, а й фермери мусили знищувати тисячі голів птахів.  

скачать dle 10.5фильмы бесплатно
Джерело: FreeLife.cv.ua

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж