Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Буковина потерпає від стихійних сміттєзвалищ

Фото: novadoba.com.ua
А малі річки забруднені стічними водами  Численні стихійні сміттєзвалища, забруднення малих річок та берегових ліній та здебільшого байдужість місцевої влади до вирішення екологічних проблем. Такий основний висновок зробили учасники міжнародного науково-екологічного Проекту «Громадська ініціатива заради здорового довкілля у Західній Україні», який здійснювався за сприяння Міністерства закордонних справ Німеччини. Дослідження проводили на території Чернівецької та Тернопільської областей, повідомляє ТРК «Буковина».
 
Учасники Проекту, а це студенти з Німеччини та Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича на Буковині досліджували екологічний стан річок Прут, Черемош, Клокучка та Молниця, відвідали очисні споруди у Чернівцях та Кіцмані, картографували стихійні сміттєзвалища. А їх на Буковині, на жаль, надто багато.
 
– Дослідження показали, малі річки найбільше забруднені у Чернівцях. Це річка Молниця, туди скидають сміття з приватних будинків та невеликих підприємств. І в цьому винні самі люди, – розповідає учасниця проекту Ірина.
 
Учасники проекту сподіваються, що на їхні дослідження зверне увагу і місцева влада.
 
– Ми хочемо показати результати досліджень міській і обласній владі, районним радам, що люди готові сортувати сміття, але потрібні певні умови. Дуже багато у нас є свідомих людей, особливо молодь до 35 років. Вони розуміють, що потрібно щось змінювати в Україні, – каже координатор проекту Микола Пасічник.
 
Організатори  сподіваються, що їхні напрацювання допоможуть буковинцям у вирішені екологічних проблем вже найближчим часом.скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж