Єврейські громади Буковини та світу зустрічають Рош ха-Шана – новий, 5778 рік від створення світу за іудейським літочисленням
Новий рік – свято інтернаціональне, його відзначають всі народи та у всьому світі. Свій аналог головного свята є і в іудейській традиції. Єврейський Новий рік називається Рош Ха-Шана. Колектив «Чернівецького променя» вітає єврейську громаду із Новим роком!
Хай в кожну оселю прийдуть радість і добро, на столі буде смачна хала з родзинками та солодкий мед із яблуками, у кожній сім’ї панує лад, достаток та добробут! Нехай Новий рік принесе міцне здоров‘я, багато нових успіхів та супроводжується миром і любов’ю.
Єврейський Новий рік 2018
У дослівному перекладі з івриту Рош Ха-Шана означає «голова року» — це назва підкреслює значимість свята в традиції єврейського народу. Нарівні з Йом-Киппуром Рош Ха-Шана належить до числа найголовніших свят в іудаїзмі.
На відміну від традиційного, «світського», Нового року, єврейське свято відзначається не один, а цілих два дні – точніше, вечора. Так, єврейський календар базується на місячному, а не астрономічному циклі. Відповідно, і всі свята в іудаїзмі орієнтовані на місячний цикл, а значить, кожен рік Рош Ха-Шана припадає на різні числа
Юдейський (єврейський) новий рік Рош Ха-Шана в 2017 році святкується у четвер, 21 вересня. За іудейським календарем, у цей день настане 5778 рік.
Основні святкові заходи проводяться протягом трьох днів - з 20 по 22 вересня. Одна з головних традицій хасидів на новий рік - паломництво в місто Умань Черкаської області на могилу цадика Нахмана. Ортодоксальні іудеї вважають, що зустріч Нового року в Умані обіцяє щасливий прийдешній рік.
Щедрий стіл на Рош Ха-Шана – така ж обов’язкова традиція як і сурмління в шофар. Багате частування обов’язково включає в себе халу – здобний хліб, мед і яблука. Мед символізує солодке, багате життя; у нього прийнято вмочати шматочки паляниці та фруктів.
Як правило, застілля триває кілька годин, і виходити з-за столу потрібно з почуттям повної ситості – так господар демонструє достаток будинку, а гості показують господареві, що повністю задоволені частуванням.
Як правило, застілля триває кілька годин, і виходити з-за столу потрібно з почуттям повної ситості – так господар демонструє достаток будинку, а гості показують господареві, що повністю задоволені частуванням.
Традиційно у ці святкові дні євреї моляться і просять вибачення у родичів за завдані образи. Також у цей період особливу увагу звертають на всілякі знамення. Хасиди вірять, що у ці дні вони мають особливий сенс.
Ще один цікавий факт, що єврейські свята настають не вранці після сходу сонця, а ввечері попереднього дня. Євреї починають святкувати одразу, коли сонце зайшло. Вони вірять, що саме в цей момент заходу сонця зароджується новий день.