Також функціонують два вищих навчальних заклади І-ІІ та І-ІV рівнів акредитації, де є групи з навчанням румунською мовою
21 листопада голова Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Фищук провів протокольну зустріч із заступником державного секретаря Міністерства румунів звідусіль Вікторем Іонеску та генеральним консулом Румунії в Чернівцях Елеонорою Молдован.
Чиновники обговорили низку важливих питань, які об’єднують дві країни: екологічні, інфраструктурні, транспортні, освітні, національно-культурні тощо.Як зазначив голова облдержадміністрації, на сьогоднішній день одним з ключових питань залишається розбудова інфраструктури українсько-румунського державного кордону та ефективне функціонування спрощеної системи перетину кордону, зважаючи на необхідність створення належних умов для реалізації громадянами України права на безвізове відвідування країн Європейського Союзу.
«В цьому контексті хотів би відзначити, що ми всіх зусиль докладаємо для завершення будівництва та якнайшвидшого відкриття пунктів пропуску на українсько-румунському кордоні «Красноїльськ» та «Дяківці», а також завершуємо підготовку необхідних документів для імплементації наступного проекту щодо будівництва під’їзних шляхів до пункту пропуску «Красноїльськ» у рамках програми прикордонного співробітництва «Румунія – Україна 2014-2020», - повідомив Олександр Фищук.Посадовець зауважив, що здійснення цього комплексу заходів покликано суттєво розвантажити єдиний діючий на сьогодні в Чернівецькій області автомобільний пункт пропуску «Порубне» та забезпечить ефективне функціонування спрощеної системи перетину кордону.
Одночасно заступник державного секретаря Міністерства румунів звідусіль Віктор Іонеску та голова Чернівецької обласної державної адміністрації Олександр Фищук обговорили питання міжлюдських взаємин, яке відіграє чи не найголовнішу роль у контексті відносин між двома країнами.Віктор Іонеску зазначив, що держава Румунія зацікавлена в тому, щоб представники румунської громади у Чернівецькій області повноцінно розвивалися.
Відповідно до освітніх запитів населення краю сформована мовна мережа дошкільних навчальних закладів. У румуномовному режимі функціонують – 62 ДНЗ (у дошкільному закладі № 1 м. Чернівців функціонує 1 румуномовна група).
У Чернівецькій області забезпечено право на освіту румунською мовою. Функціонує 63 ЗНЗ (в т.ч. 2 ліцеї, 2 гімназії) з румунською мовою навчання; 19 ЗНЗ двомовних – з румунською та українською мовами навчання (в т.ч. 1 ліцей, 1 гімназія).
«Загалом у області румунською мовою навчаються 13715 учнів (14,2%), - зазначив Олександр Фищук. - Також функціонують два вищих навчальних заклади І-ІІ та І-ІV рівнів акредитації, де є групи з навчанням румунською мовою.
Зауважено, що як в Румунії, так і в Україні в органах державної та місцевої влади працюють представники національних меншин або особи, які володіють їхніми мовами.Джерело: www.bukoda.gov.ua