Загалом із ВІЛ-інфекцією у Чернівецькій області живуть 895 людей За перше півріччя 2017 року від СНІДУ в Чернівецькій області померли 8 осіб. У 37 буковинців ВІЛ-інфекцію діагностували уперше, 10 із них – діти, які народилися від ВІЛ-інфікованих жінок, їх статус буде уточнюватися.
Крім того, з усіх осіб з вперше в житті встановлено
діагнозом ВІЛ-інфекції в першому півріччі 2017 року, 6 – ВІЛ
діагностовано вже в ІІІ та ІV клінічних стадіях, що становить 22%. Про це йдеться у
звіті обласного центру СНІДУ.
Загалом із ВІЛ-інфекцією у Чернівецькій області живуть
895 людей, хворих на СНІД – 260.
– Деякі люди, маючи неправдиву інформацію про страшні наслідки вірусу, поширюють чутки про те, що дуже небезпечно перебувати з інфікованою людиною в одному приміщенні. Також можна заразитися при рукостисканні і поцілунку. Не варто вірити безглуздим забобонам, – пояснює лікар-інфекціоніст кабінету «Довіра» КМУ «Чернівецька міська поліклініка №2» Ольга Піліховська. – Передача ВІЛ може відбуватися при анальному, вагінальному або оральному сексі, переливанні крові, використанні заражених голок і шприців; між матір'ю і дитиною під час вагітності, пологів або при грудному вигодовуванні.
Вірус не передається при поцілунках, пестощах та інших близьких фізичних контактах з людиною, що є носієм вірусу. Він також не передається при диханні, коли ви дихаєте одним повітрям з людиною, зараженою вірусом, при плаванні з хворою людиною в одному басейні і т. д. Вірус також не передається через кашель або чхання. Вірус імунодефіциту не може переноситися москітами та іншими комахами.