Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Чернівецька ОДА неефективно освоює кошти з освітньої субвенції

4 мільйони гривень використали з порушенням законодавства
Рахункова палата, перевіривши ефективність використання додаткових обсягів освітньої субвенції у Кіровоградській та Чернівецькій областях у 2015-2017 роках, встановила певне покращення матеріально-технічного забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів у цих регіонах.

Проте, як зазначено на сайті Рахункової палати України, управління зазначеними коштами було несистемним і малоефективним. Зафіксовані тривалі (близько двох років) затримки з розподілом ресурсу облдержадміністраціями та обласними радами між місцевими бюджетами нижчого рівня, що зумовлено окремими прогалинами в нормативно-правовому забезпеченні та несвоєчасним схваленням управлінських рішень на місцях.

Кіровоградською та Чернівецькою облдержадміністраціями не забезпечено виконання розпоряджень Кабінету Міністрів України у 2016 і 2017 роках щодо придбання шкільних автобусів. Натомість кошти на це спрямовано місцевим бюджетам нижчого рівня, які з низки суб'єктивних та об'єктивних причин не змогли їх повністю освоїти. Як наслідок, за недостатнього забезпечення шкіл Чернівецької області автобусами для безоплатного підвезення дітей, станом на 01.05.2018 не використано 6,7 млн грн, отриманих обласним бюджетом ще у 2015-2016 роках. 3,2 млн грн, що надійшли у 2015 році, використано лише через два роки. За цей час вартість автобусів збільшилася в середньому на 17 відсотків. Однією з причин стала проблематика, пов'язана з запобіганням з боку СБУ закупівлі товарів, країною походження яких є Російська Федерація.

У цілому в перевірених областях допущено неефективне управління більш ніж 152 млн грн (62 відс. асигнувань), зокрема виявлено нерезультативне витрачання 45 млн грн та використання 4 млн грн з порушенням законодавства. Загалом на початок травня цього року місцевими бюджетами Кіровоградської області не освоєно 21 млн грн, Чернівецької – 41 млн грн, що надійшли протягом останніх трьох років. З огляду на це аудитори Рахункової палати вважають неефективною діяльність зазначених облдержадміністрацій у цьому напрямі роботи.

Рахункова палата на підставі аудиторських висновків звернулася до Кабінету Міністрів України, МОН, Мінфіну, Кіровоградської та Чернівецької облдержадміністрацій з рекомендаціями щодо врегулювання проблемних питань. Про результати аудиту поінформовано Верховну Раду України, від імені якої Рахункова палата здійснює свою діяльність.скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж