Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Чернівчанин навчився вишивати у 72 роки

Петро Ковач присвячує хобі 4-5 годин щодня
Вишитими бісером картинами сьогодні нікого не здивуєш. Хіба, якщо їх вишиває чоловік досить поважного віку. Причому так досконало, що за метр-два від картин не відрізнити, що вони не намальовані пензлем, настільки багатою є їх кольорова гама та плавний перехід тонів і відтінків.

– За фахом я інженер-теплоенергетик, все життя працював, а три роки тому пішов на заслужений відпочинок, – розповідає 75-літній вишивальник Петро Ковач. – У сезон порався на дачі, а взимку не знав, чим себе зайняти. Якось, йдучи з дому у справах, на моє чергове запитання «Що робити?» дружина напівжартома сказала дошити почату нею картину. Вона сміялася, а я подумав: чом би й ні. Хоча ніколи доти не тримав голки в руках, перейняв від неї техніку вишивки хрестиком і таки дошив ту картину. За нею вишив іншу і мені це сподобалося. Ходив до спеціалізованих крамниць, вибирав малюнки нових вишивок. Так трапилося, що в анотації до однієї малюнок  радили вишивати бісером. Спробував і за три роки вишив бісером вже 75 картин.

Вишиваний живопис Петра Степановича різножанровий, а особливих уподобань він не має, бо вишиває те, що припало до душі. Якось раз, наприклад, йому дуже сподобалася репродукція картини «Маскарад» французького художника Жозефа Дезіре Кур. Щоб вишити її бісером, власноруч розлінував малюнок на дрібнюсінькі міні-клітинки, яких в одному квадратному сантиметрі помістилося цілих сто.
 
За словами митця, вишивці він присвячує 4-5 годин щодня. Вишиває Петро Степанович дуже акуратно і неймовірно швидко. Незбагненне пробуксовування виникло тільки раз.
Чернівчанин навчився вишивати у 72 роки 
– Взявся вишивати образ Андрія Первозваного. Робота обіцяла бути цікавою через поєднання вишивки хрестом і бісером, – розповідає майстер. – Без проблем вишив майже всю картину, та коли намірився вишивати обличчя святого, раптом так почали труситися руки, що голку не втримати. Пішов до священика і лише після його благословення зміг закінчити роботу.  
Чернівчанин навчився вишивати у 72 роки 
Попри те, що у творчому доробку Петра Ковача вже десятки робіт, вдома з них залишилося лише 14. Інші як подарунок розійшлися по рідних і друзях. Свої твори П. Ковач не продає навіть за дуже великі гроші, хоча за одну з його картин – «Тройку» – йому пропонували півмільйона рублів. На відміну від інших, вона не вишита, а викладена так званими діамантовими стразами. Зважаючи на розмір картини – 110 на 80 сантиметрів, їх пішло мільйон 860 штук. Кожну митець брав пінцетом і клеїв на спеціальний клей, використавши стрази 69 кольорів і відтінків, де лише білого 15.     
Чернівчанин навчився вишивати у 72 роки    
– Продати картину для мене, мов продати частинку душі. Тому вирішив, що нехай всі вони залишаться моїм дітям й онукам на пам’ять, - ділиться своїм митець. 
Чернівчанин навчився вишивати у 72 роки
Чернівчанин навчився вишивати у 72 роки
Чернівчанин навчився вишивати у 72 роки
скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж