Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

На фасаді краєзнавчого музею відкрили меморіальну дошку в пам'ять про політв'язнів, яких катували у НКВС

TK Boom одяг та взуття Чернівці вулиця Ентузіастів 3

У 40-50 роках минулого століття в цьому приміщенні розміщувалося Чернівецьке міське управління НКВС, і в його підвалі знаходилась катівня

Сьогодні 18 жовтня на приміщенні обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття меморіальної дошки в пам'ять про борців за волю України, українських патріотів, яких допитували і катували в застінках НКВС. Про це повідомили у прес-службі Чернівецької ОДА.

У 40-50 роках минулого століття в цьому приміщенні розміщувалось Чернівецьке міське управління НКВС, і в його підвалі знаходилась катівня, проте це були не просто камери, де перебували в’язні, нквдисти називали катівню «алфавітка», адже на дверях камер були літери алфавіту. В кожній камері відбувався свій вид тортур. Про алфавітку самі нквдисти в ті часи говорили «…в нашей алфавитке мы и мертвого заставим говорить…».

Це була не тюрьма, це був тимчасовий слідчий ізолятор, куди приводили людей, катували їх, аби зламати їх волю та змусити говорити і дати ті свідчення, котрі були потрібні більшовикам. Після цього патріотично налаштованих людей вивозили до в’язниці на вулиці Шевченка (нині це будівля УСБУ в Чернівецькій області), і вже там провадилоcя слідство.
На фасаді краєзнавчого музею відкрили меморіальну дошку в пам'ять про політв'язнів, яких катували у НКВС
скачать dle 10.5фильмы бесплатно