Чернівецький Промінь логотип

Чернівецький промінь Чернівці Буковина

Верховна Рада припинила дію Договору про дружбу між Україною та Росією

Будівельна компанія Ярко Ярковиця Чернівці Буковина

Припинення дії договору зумовлено збройною агресією Росії проти України

Верховна Рада ухвалила закон «Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією» (№ номер 0206), внесений президентом України.
 
За закон проголосували 277 народних депутатів, передає «Уніан». Не голосувала у повному складі фракція «Опозиційний блок», із групи «Воля народу» «за» були 6 депутатів, із групи «Відродження» – 4.

Законом припиняється з 1 квітня 2019 року дія Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Росією, учиненого 31 травня 1997 року в Києві та ратифікованого Верховною Радою 14 січня 1998 року.

У законі вказується, що припинення дії договору зумовлено збройною агресією Росії проти України, що становить істотне порушення цього договору. 

Припинення дії договору звільняє Україну від будь-якого зобов'язання щодо його виконання і не впливає на права, зобов'язання чи правове становище України, що виникли в результаті виконання названого договору до припинення його дії, відповідно до статті 70 Віденської конвенції про право міжнародних договорів.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. 

У пояснювальній записці зазначається, що договір набрав чинності 1 квітня 1999 року. Договір укладено терміном на десять років. Відповідно до статті 40 цього договору його дія автоматично продовжується на наступні десятирічні періоди, якщо жодна з сторін не заявить іншій стороні про своє бажання припинити його дію шляхом письмового повідомлення не менше, ніж за шість місяців до закінчення чергового десятирічного періоду (тобто не пізніше 30 вересня 2018 року).

В записці сказано, що тривала агресія РФ спричинила істотні порушення більшості статей договору, про що Україна систематично наголошує у дипломатичному листуванні з РФ. Також зазначається, що низка істотних порушень договору стала предметом справ у міжнародних судових інстанціях, розгляд яких триває.

У записці наголошується, що Україна і надалі використовуватиме усі наявні інструменти притягнення Росії до відповідальності за міжнародно-протиправні діяння, оскільки, згідно зі статтею 70 Віденської конвенції про право міжнародних договорів, припинення договору не впливає на права, зобов'язання або юридичне становище учасників, які виникли в результаті виконання договору до його припинення.

Також зазначається, що Міністерство закордонних справ України нотою від 21 вересня 2018 року офіційно повідомило Росію про бажання України припинити дію зазначеного договору з 1 квітня 2019 року.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно
22:24
Понад 15 годин без світла: графік знеструмлень для Буковини на 30 січня
20:57
Знову оновили графік вимкнень світла для Буковини на вечір, 29 січня
20:50
Завдав державі збитків на 8,8 млн грн: на Буковині викрили недобросовісного підприємця
ВІДЕО
20:40
Загинув у бою: на Буковині попрощались із лейтинантом Андрієм Трошиним
ВІДЕО
19:29
У Чернівцях на вході до ліцею №4 ні зранку, ні в обід не прибраний сніг
ВІДЕО
18:06
Серія крадіжок у Чернівцях: поліція викрила раніше судимого чоловіка
17:49
Пральний порошок із кокаїном: на Закарпатті 6,5 кг наркотиків замаскували під побутову хімію
17:27
Неподалік Чернівців горіло житло: у місті та області за добу трапилося 11 пожеж
ФОТО
17:18
Оновили графік знеструмлень Чернівецької області до кінця доби 29 січня
17:03
У Сокирянській громаді загиблим захисникам присвоїли звання почесних громадян
16:40
Нелегально за $10 тисяч: на Буковині семеро чоловіків не дійшли до кордону з Румунією
ВІДЕО
16:33
До Чернівців прибув черговий евакуаційний потяг
ФОТО
16:08
Страшний льодохід на річці у Закарпатті. Люди б'ють на сполох
ВІДЕО
15:30
У Давидівцях рятувальники витягли з авто постраждалих у аварії
14:39
Тетяну Мінаєву призначили директоркою Чернівецького обласного краєзнавчого музею
14:05
Потяг до Бухаресту через Чернівці та покращення сполучення з Києвом. Чернівецька облрада звернулася до "Укрзалізниці"
13:37
Від отриманих поранень помер ветеран війни з Сокирянщини Андрій Шеремета
13:13
Генеральним директором Чернівецької обласної клінічної лікарні призначили Дмитра Домбровського
12:46
Сергій Осачук передав у бібліотеку ЧНУ рідкісний двотомник "Історія євреїв Буковини"
12:03
Помер відомий буковинський журналіст Григорій Безверхній
11:39
Двічі виграв двобій зі смертю. Буковинцю Дмитру Унгуряну вручили нагрудний знак «Бойовий піхотинець»
11:05
Курс валют у чернівецьких обмінниках на 29 січня
10:45
Значна частина центру Чернівців без водопостачання. Список вулиць
10:25
У Чернівцях шукають власника собаки, яку помітили у центрі міста
09:39
Через аварію декілька вулиць у Чернівцях залишились без води
09:08
Суцільна темрява: графік знеструмлень Чернівецької області на четвер 29 січня
08:42
Буковина віддає останню шану лейтенанту Андрію Трошину
08:06
Сьогодні на Буковині прогнозують дощ з мокрим снігом та туман
22:01
Хотів спалити підстанцію за 3 тисячі доларів: у Чернівцях СБУ затримала диверсанта
ВІДЕО
21:37
Антитепловізійні плащі не допомогли: на кордоні з Молдовою викрили трьох чоловіків
ВІДЕО
21:26
18 годин без світла: графік вимкнень для буковинців на четвер, 29 січня
21:17
На Буковині викрили схему здачі іспитів у сервісному центрі за допомогою камер та гарнітур
ВІДЕО
21:11
Вчергове оновили графік вимкнень світла для Буковини на вечір, 28 січня
20:39
Світла менше: вкотре оновили графік вимкнень для буковинців на сьогодні, 28 січня
20:18
В УЗ розповіли, хто має право сидіти на нижній полиці у вагоні
Усі новини