Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Виходець з Буковини став предстоятелем Помісної Української церкви

Фото: Укрінформ
Дитинство митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній провів у селі Стара Жадова, що на Сторожинеччині
Представники УПЦ Київського патріархату, УАПЦ та УПЦ Московського патріархату під час Об'єднавчого собору 15 грудня обрали предстоятеля Помісної Української церкви. Ним став митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, повідомляє ТСН.
 
Таємним голосування у два етапи на Об'єднавчому соборі на посаду глави нової церкви обрали митрополита, якого раніше називали «правою рукою» та головним помічником патріарха УПЦ КП Філарета. 
 
Епіфаній (Думенко Сергій Петрович) раніше був митрополитом Переяслав-Хмельницьким і Білоцерківським. Він народився 3 лютого 1979 року в селі Вовкове Іванівського району Одеської області в сім’ї робітників. Дитинство провів у сері Стара Жадова Сторожинецького району. 1996 року закінчив Старожадівську середню школу І-ІІІ ступенів. 1996 року вступив на навчання в Київську духовну семінарію, яку закінчив в 1999 році за першим розрядом. Того ж 1999 року вступив до Київської духовної академії, яку закінчив у 2003 році з науковим ступенем кандидата богословських наук.


21 грудня 2007 року пострижений у чернецтво. 25 січня 2008 року призначений секретарем Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. 16 березня 2008 року  возведений у сан архімандрита. Потім, 20 березня 2008 року призначений намісником Свято-Михайлівського Видубицького чоловічого монастиря міста Києва. Того ж року призначений керівничим справами Київської Патріархії. Вже у 2009 священним Синодом УПЦ Київського Патріархату обраний на єпископа Вишгородського, вікарія Київської єпархії. 


23 січня 2012 р. возведений в сан архієпископа. 28 червня 2013 року згідно з рішенням Архієрейського Собору указом Святійшого Патріарха Філарета возведений у сан митрополита з титулом «Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський» з дорученням церковного керівництва парафіями у Київській області. 
скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж