Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Клініка Oxford Medical Чернівці Незалежності 121 А

Ганяв машини з-за кордону та захопив частину «Калинки» – канал 112 розповів про минуле Бурбака

Політичним злетом нардеп «Народного фронту» завдячує Яценюку та іншим компаньйонам, з якими навчався у школі та виші
 
Телеканал 112 розповів про становлення чернівецького клану Яценюка та Бурбака на всеукраїнській політичній арені. Так, у програмі «Зворотний бік» ідеться про те, що історія політичного злету майбутніх народнофронтівців розпочалася ще зі школи. Мати Бурбака влаштувала його у чернівецьку спеціалізована школу №9. Там він навчався за однією партою з Арсенієм Яценюком. Опісля вони разом вступили до ЧНУ.
– Політичним злетом Бурбак завдячує своїм знайомствам. Оскільки він навчався з Яценюком, міністром юстиції Павлом Петренком, а також з іншими високопосадовцями «Народного фронту», який іноді називають «чернівецьким кланом». Адже нині вони є кістяком парламентської коаліції і верхівкою партії «Народний фронт», – розповідає чернівецький журналіст та публіцист Святослав Вишинський.
Ганяв машини з-за кордону та захопив частину «Калинки» – канал 112 розповів про минуле Бурбака 
Окрім вказаних вище осіб, до студентської компанії цього клану увійшли заступник голови фракції «Народний Фронт» Андрій Іванчук, голова Ощадбанку Андрій Пишний та військовий прокурор Анатолій Матіос.
Про свій перший бізнес Максим Бурбак згадувати не любить, хоча одному з чернівецьких видань якось зізнався, що починав з того, що переганяв автомобілі з Угорщини в Україну, ідеться в передачі. Справи в нього йшли настільки добре, що невдовзі він відкрив власний автосалон. Проте, щоб у 90-ті роки досягти чогось більшого, потрібні були зв’язки у колах пострадянської еліти.
Це швидко зрозумів Арсеній Яценюк, який відкрив юридичну фірму «Юрек ЛТД». У компаньйони він узяв своїх давніх знайомих – Пишного, Іванчука та братів Бурбаків.

– Вони обслуговували бандюків, бізнесменів усіх рівнів. Тоді і розпочали як клан. Хоча кланом тоді ще вони не були, – розповідає журналіст Василь Забродський.
Ганяв машини з-за кордону та захопив частину «Калинки» – канал 112 розповів про минуле Бурбака
Завдяки юридичним послугам, компаньйонам вдалося налагодити тісні контакти з представниками української політики та бізнесу. Це стало поворотним моментом у їхніх біографіях.
 
«Розумник Арсеній почав стрімкий злет щаблями державної влади. А в 2004-му, після Помаранчевої революції, Яценюк став головою Нацбанку. Саме тоді, за підтримки впливового партнера, брати Бурбаки починають упроваджувати ринкову реформу в рідних Чернівцях», – ідеться у передачі.
Головним бізнесом Бурбаків у Чернівцях є ринок «Добробут». Ще за головування Миколи Федорука, який є також депутатом від «Народного Фронту», почали створювати паралельні структури біля Калинівського ринку.
Зокрема, 2005 року міська влада за підтримки мера Миколи Федорука виділила 6,5 га землі в оренду компанії «Інвест-Альянс» на межі з Калинівським ринком. Засновником компанії виявилася родичка Яценюка. На той час вже як міністра економіки.

Ділянку надали нібито для будівництва виставкового павільйону. Але замість нього з’явився приватний ринок. До такої схеми вдалися, щоби не сплачувати місту ринковий збір. Тим часом базар став конкурентом комунального підприємства «Калинівський ринок» і заблокував йому подальші можливості розвитку. Серед засновників «Добробуту» був і Юрій Бурбак, батько братів-ділків.
 
– Виділена їхньому ринку земля коштувала 2 мільйони доларів. На запитання Максиму, звідки в батька такі гроші, він відповів, що той займався бізнесом у вільний час та заробив такі статки, – каже Василь Забродський.
 
2006 року орендована ділянка збільшилася майже вдвічі. А далі, за сприяння Федорука, її приватизували. Ринок «Калинівський» плавно перейшов у приватний ринок Добробут. Лише за в’їзд автомобілів там збирали десятки тисяч гривень на день. Водночас, завдяки фіктивному статусу виставкового павільйону, ринок не сплачував нічого до міського бюджету.
 
За словами політолога Михайла Шморгуна, нині чинна міська влада вважає, що через таку оборудку місто за головування Федорука втратило близько 400 мільйонів гривень.
Ганяв машини з-за кордону та захопив частину «Калинки» – канал 112 розповів про минуле Бурбака
2011 року Федорука відправили у відставку, а директора Калинівського ринку Івана Ринжука, зловили на хабарі у 250 тисяч доларів. Нова влада намагалася націоналізувати «Добробут». Проте завадила цьому зміна державної влади.

Відтак, 2014 року крісло мера обійняв близький знайомий Яценюка та Бурбаків Олексій Каспрук. Уже за рік суд припинив справу проти екс-директора «Калинки» Ринжука. Мало того, нова міська влада передала у користування «Добробуту» дорогу, яка веде до цього ринку.
 
Це можливо перший і єдиний випадок, коли міська влада передала приватній структурі дорогу. Ще й у довгострокову оренду, на багато років. Зрештою вона повинна була повернутися в міське користування після відставки Каспрука. Але з нею провернули цікаву схему, згідно з якою одна структура Бурбака передала право користування іншій його структурі. Водночас із фірмами провели низку операцій, в тому числі, пов’язані з банкрутством. Врешті-решт дорога «зникла» і найближчим часом повернути її місту буде неможливо.скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж