Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C

Із початку опалювального сезону заборгованість за газ в Чернівецькій області зросла майже вдвічі

Це пов’язано зі зменшенням кількості буковинців, котрі отримують субсидію  За два останніх місяці заборгованість жителів Чернівецької області за спожите блакитне паливо зросла на 117 мільйонів гривень. Такий приріст, майже у два рази, пов’язаний зі збільшення обсягів споживання та значним зменшенням кількості споживачів, що отримують субсидію, повідомляє прес-служба «Чернівцігаз Збут».
 
З початку опалювального періоду заборгованість за природний газ споживачів Чернівецької області зросла на 116,7 млн грн або ж на 53,8%. Наразі, загальний борг побутових споживачів складає 333,5 млн грн. Серед найбіліших боржників опинилися жителі Чернівців, Вижницького, Кіцманського та Новоселицького районів області, сумарний борг яких сягає 77% від загальної суми.
«Зростання неплатежів за газ пов'язано зі збільшенням обсягів споживання в опалювальний період та, відповідно, різким зменшенням кількості отримувачів державної допомоги. За деяким особовими рахунками споживачів значаться суми заборгованості від 45 до 176 тисяч гривень», – зауважує директор ТОВ «Чернівцігаз Збут» Володимир Ляшенко.

Державну допомогу в Чернівецькій області отримують майже в три рази менше споживачів газу, ніж рік тому. В листопаді 2018 року субсидію призначено для 36,4 тис. споживачів, в той час, як в минулому опалювальному сезоні субсидіантів було 105,1 тис.
 
Згідно з постановою Кабміну №867, умовою гарантованих поставок газу населенню є недопущення зростання заборгованості «Чернівцігаз Збуту» перед НАК «Нафтогаз». Іншими словами, починаючи з 1 листопада цього року неплатежі газопостачальних компаній не повинні перебільшити загальної суми боргу по побутових споживачах, що зафіксована станом на 1 жовтня 2018 року.
 
З метою забезпечення безперебійного газопостачання ТОВ «Чернівцігаз збут» закликає вчасно сплачувати за спожитий газ, оскільки боржників компанія зобов'язана передати на відключення. Першим кроком до цього є письмове попередження. Тільки в листопаді цього року направлено 1620 листів з повідомленням на загальну суму заборгованості в 12,3 млн грн, від газопостачання відключено 128 споживачів.
 
У разі, якщо реакції з боку неплатників немає, за дорученням постачальника на відключення відбувається припинення газопостачання, а справа передається до суду.
 
За даними компанії, після відключення майже 80% споживачів погашають заборгованість протягом декількох днів. При цьому для відновлення газопостачання необхідно погасити не тільки заборгованість, а й відшкодувати витрати з припинення та відновлення газопостачання.
 
 скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж