Чернівецький Промінь логотип

Чернівці
C
Кавомати Tako Чернівці Головна 177

За дітей, які вчаться в Чернівцях, але не живуть у місті, мають платити їхні ОТГ

Наразі в місті навчається близько 500 дітей із інших територіальних громад
На чергову сесію у Чернівцях виносять питання порядку зарахування дітей за електронним обліком до садочків. За словами начальниці відділу дошкільної освіти управління освіти міськради Ніни Вітковської, в порядку, який функціонує з 2012 року, відбулася низка змін на законодавчому рівні. Тож, виникла необхідність оновити вимоги, що стосуються зарахування дітей в ДНЗ.

– У грудні 2017 року виконком прийняв рішення про те, що за дитину, яка не проживає на території Чернівців і її батьки не є платниками податків до місцевого бюджету, мають сплатити встановлену суму - 1789 грн. Це той фінансовий норматив за надані освітні послуги, який мають відшкодовувати ОТГ за свою дитину. Ми зверталися до голів ОТГ, писали звернення, вказували кількісний склад дітей з ОТГ, проводили зустріч в міськраді. Більшість із очільників громад згідні платити. Досі вони не передбачали кошти для цього в своїх бюджетах, але на перспективу згідні платити за своїх дітей, - каже Н. Вітковська.

Загалом діток з інших територіальних громад у Чернівцях навчається понад 500. Відповідно, ОТГ мали б компенсовувати міському бюджету майже мільйон гривень.

– Звісно, ці кошти можна було би використати для поліпшення матеріально-технічного забезпечення або ж ремонтні роботи. Ми відчуваємо потребу в додаткових місцях в ДНЗ, бо задовольняємо бажання батьків тільки через перевантаження груп. У групі дітей за нормативом мають бути 15, а в нас є групи по 30 дітей, це складно для них, це більше навантаження на обслуговуючий персонал. Це негативно впливає і на результативність, - каже Ніна Вітковська.
скачать dle 10.5фильмы бесплатно

0 коментарів

Щоб залишити коментар, авторизуйтесь на сайті за допомогою соціальних мереж